Zamień granie na programowanie z clickON!
Zamień granie na programowanie z clickON!
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat na clickON – darmowe
warsztaty programistyczne, które otworzą drzwi do świata nowych technologii!
To pierwsza edycja tego wyjątkowego wydarzenia, którego celem jest promowanie nauki
programowania i pokazanie młodym ludziom, że komputer może służyć nie tylko do grania,
ale także do twórczej i konstruktywnej nauki.
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawcych
Szanowni Państwo,
2 i 3 stycznia 2025 r. (tj. czwartek i piątek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
W tych dniach uczniowie mogą skorzystać z zajęć opiekuńczo-wychowawczych w świetlicy szkolnej.
Rodziców zainteresowanych opieką szkoły, prosimy o zgłoszenie tego faktu wychowawcy klasy do 19 grudnia 2024 r.
Laureaci Szkolnego Konkursu Plastycznego pt.: „Moja ścieżka do kariery”
Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji działań Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego. Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV – VIII. Jego głównym celem było pogłębienie wiedzy na temat zawodów na współczesnym rynku pracy, szerzenie wśród uczniów świadomego zainteresowania zawodami, a także rozwijanie umiejętności planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej.
Wycieczka klas trzecich do Krakowa
13 grudnia 2024 r. uczniowie kl. III a i III b wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Priorytetowym punktem wyjazdu była wizyta w Zamku Królewskim na Wawelu, a dokładnie w jego siedzibie - Państwowe Zbiory Sztuki. Nasi wychowankowie brali tam udział w lekcji muzealnej „Co archeolodzy znaleźli na Wawelu”. Celem zajęć było przybliżenie najdawniejszych dziejów wzgórza wawelskiego, jego budowli obronnych, rezydencjonalnych i kościelnych. Trzecioklasiści oglądali między innymi wyroby z gliny, średniowieczne naczynia i narzędzia oraz zabytkowe płytki kaflowe. Na zakończenie wycieczki uczniowie wybrali się do kina na świąteczną bajkę, dzięki której na każdej twarzy pojawił się uśmiech.
„Nie pal przy mnie, proszę!"
173 grudnia w naszej szkole odbył się happening w ramach programu „Nie pal przy mnie, proszę!”. Pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyń- Pani Sylwii Herman i Pani Anny Bobeł w przygotowanym programie artystycznym ukazali, jak należy postępować w przypadku, gdy ktoś chce skłonić ich do palenia. Wcielając się w rolę specjalistów przedstawili szkodliwość palenia papierosów dla organizmu i środowiska. Zaprezentowali również plakaty, które miały zachęcić do działań prozdrowotnych- aktywności fizycznej, właściwego odżywiania, unikania używek.
19 listopada 2024 - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci
Dzień ten został ustanowiony w celu zwrócenia uwagi na jeden z najważniejszych problemów społecznych współczesnego świata. Przemoc wobec dzieci to poważne naruszenie praw człowieka, które występuje w różnych formach. Przemoc skierowana wobec dzieci jest szczególnie dotkliwa i bolesna oraz wiąże się z niebezpiecznymi dla życia i zdrowia skutkami fizycznymi, psychicznymi oraz bardzo wysokimi kosztami społecznymi, stąd pod żadnym pozorem nie można lekceważyć zarówno bezpośredniej jak pośredniej przemocy wobec dzieci.
Wycieczka kl. VI w Krakowie
28 listopada 2024 r. uczniowie kl. VI wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Collegium Maius, gdzie nasi wychowankowie uczestniczyli w lekcji muzealnej „Nie od razu Collegium Maius zbudowano, czyli początki Uniwersytetu”, a także obejrzeli interaktywną wystawę „Nauki dawne i niedawne”. Następnie szóstoklasiści udali się do Katedry Wawelskiej, by wraz z przewodnikiem zwiedzić to ważne dla Polaków miejsce koronacji i pochówku królów Polski. Ostatnim etapem wizyty w Krakowie była Bazylika Mariacka, w której uczniowie obejrzeli arcydzieło rzeźbiarskie późnego gotyku – Ołtarz Wita Stwosza.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024
#unicefpoland #WorldChildrensDay
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - dokumentu, którego projekt w 1978 r. Polska przedłożyła Organizacji Narodów Zjednoczonych. Procedury trwały długo, ale ostatecznie w 1989 r., Konwencja została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych i dzisiaj zapewnia realizację, ochronę i poszanowanie praw dziecka.
SZKOLNA AKCJA PROFILAKTYCZNO – EDUKACYJNA POD HASŁEM: „BEZPIECZNI NA DRODZE, W SZKOLE I W DOMU”
8Każdego roku podejmujemy działania profilaktyczne i edukacyjne mające na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży zachowań bezpiecznych w drodze do szkoły, w szkole, w domu i zapobieganie zachowaniom niebezpiecznym. W minionych tygodniach uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, pogadankach, rozmowach kierowanych podczas których omawiali najważniejsze zasady z zakresu bezpieczeństwa na drodze do i ze szkoły. W czasie zajęć świetlicowych najmłodsi wychowankowie rozmawiali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zastanawiali się, co należy robić, aby unikać niebezpiecznych sytuacji. Ponadto przygotowali prace plastyczne, m.in.: plakaty edukacyjne ukazujące najważniejsze zasady dotyczące znajomości przepisów ruchu drogowego oraz znaki drogowe. Na szkolnym korytarzu zostały wyeksponowane gazetki edukacyjne poruszające tematykę bezpieczeństwa na drodze.
Zostań wychowawcą "AKCJI ZIMA- 2025"
Zostań wychowawcą ,,AKCJI ZIMA - 2025”
Świetlica Środowiskowa w Sułkowicach ogłasza nabór kandydatów na stanowisko
WYCHOWAWCA PÓŁKOLONII
Warunki przyjęcia:
1. Osoba, która ukończyła 18 rok życia oraz ma co najmniej średnie wykształcenie.
2. Ukończony kurs wychowawcy kolonijnego zakończony egzaminem (nie dotyczy czynnych nauczycieli).
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
15 listopada 2024 roku w szkole świętowaliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ramach hasła ,, Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, na szkolnych korytarzach działały 2 komisje egzaminacyjne. Wybrani uczniowie z klasy VI i Vb odpytywali swoich kolegów i koleżanki ze znajomości tabliczki mnożenia. Przeprowadzono 116 egzaminów ustnych, z czego aż 108 zakończyło się wynikiem pozytywnym. Osoby, które zdały pomyślnie egzamin, uzyskiwały tytuł ,,Eksperta tabliczki mnożenia” i otrzymywały cukierki.
Wycieczka klas drugich do Krakowa
Dnia 14 listopada uczniowie klas drugich wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Podczas zajęć w Żywym Muzeum Obwarzanka drugoklasiści poznali tajniki powstawania krakowskich obwarzanków oraz dowiedzieli się jak je odróżnić od obwarzanków partackich. Po zakończonym pokazie własnoręcznie wykonali obwarzanki. Gdy tylko nieco ostygły uczniowie ze smakiem zjadali swoje wypieki.
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
28„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska”
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone co roku w dniu 11 listopada jest jednym najważniejszych wydarzeń w historii naszego państwa i wyrazem polskiej tożsamości narodowej. Z tej okazji 8 listopada 2024r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Aby wspólnie uczcić 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie przygotowali program artystyczny. Podczas inscenizacji przedstawili losy narodu polskiego: rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, powrót na mapę Europy suwerennego kraju, ale też wysiłki kolejnych pokoleń Polaków, aby tę niepodległość utrzymać. Fakty historyczne były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, tańcem oraz prezentacją obrazów.
Spektakle profilaktyczne dla uczniów klas I - VI
127 listopada 2024 roku zostały zorganizowane w naszej szkole spektakle profilaktyczne dla uczniów klas I – VI we współpracy z Teatrem „Magiczna Scena” z Krakowa.
Uczniowie klasy I a, I b oraz II a zostali zaproszeni na bajkę profilaktyczną pt.: „Galaktyczny przyjaciel”. Wspólnie z głównym bohaterem Zgredkiem, lojalnymi zabawnym sługą złej Czarownicy przeżyli liczne przygody. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przemianie Zgredka, który pod okiem tytułowego galaktycznego przyjaciela uczył się, jakie są w życiu najważniejsze wartości. Zgredek dowiaduje się między innymi, jak dbać o swoje zdrowie. Poznaje zagrożenia, jakie niesie ze sobą niezdrowy tryb życia czy niezdrowa żywność. Uczy się, jak wiele korzyści przynosi aktywny styl życia, uprawianie sportu i dbanie o odpowiednią dietę. Galaktyczny przyjaciel ukazał również tajniki dobrych manier oraz konieczność dbania o środowis
Warsztaty ceramiczne dla uczniów klas I-III
5Dnia 7 listopada 2024 r. odbyły się warsztaty ceramiczne dla uczniów klas I-III. Każda z klas miała możliwość wybrania niepowtarzalnego wzoru pracy. Tematyka była różnorodna: jesienne wazony, anioły, domy oraz kompozycje kwiatów. Prowadzący zajęcia p. Elżbieta zapoznała uczniów z właściwościami gliny, jako materiału plastycznego oraz omówiła etapy powstawania glinianych wytworów. Następnie uczniowie wykonywali produkty ceramiczne, co dobrze wpływało na ich sprawność manualną, wyciszało, uczyło skupienia, a przede wszystkim pobudzało wyobraźnię. To była bardzo ciekawa lekcja plastyki.
Regulamin Szkolnego Konkursu Plastycznego pt.: „Moja ścieżka do kariery”
1. Postanowienia ogólne:
- Konkurs organizowany jest w ramach realizacji działań Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.
- Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Krzywaczce.
- Czas trwania konkursu: 08.11– 02.12.2024r.
- Organizatorzy konkursu: mgr Katarzyn
Wycieczka uczniów klasy VIII do Oświęcimia
28 października, uczniowie klasy VIII zwiedzili miejsce pamięci i muzeum Auschwitz-Birkenau.
Uczniowie poznali historię miejsca, które stało się symbolem Holokaustu europejskich Żydów i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach. Zwiedzającym udostępniono tereny i większość obiektów byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz-II Birkenau. Informacje o tych wydarzeniach, ludobójstwie i okrucieństwie wprowadziły uczniów w zadumę…
I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Koszykówce 3x3 chłopców!
5Wielkim sukcesem zakończył się udział naszej drużyny w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Koszykówce 3x3 chłopców. Zawody odbyły się 22.10.2024 r. na obiektach sportowych SP nr 3 w Myślenicach. Brał w nich udział zespół złożony z czterech uczniów z klasy 6: Łukasz Dywan, Igor Stankiewicz, Filip Ledniowski i Antoni Leśniak.
Wycieczka klas IV na Wawel
Dnia 16 października 2024 r. uczniowie klasy IV a i IV b wzięli udział w wycieczce na Wawel. Zwiedzanie rozpoczęli od obejrzenia Skarbca, w którym oprócz drogocennych przedmiotów mogli zobaczyć Szczerbiec - miecz koronacyjny królów Polski. W drugiej części zwiedzania odbyła się lekcja muzealna. Uczniowie pod okiem przewodnika odkrywali komnaty zamkowe, w których mogli podziwiać pięknie zdobione arrasy. Słuchali opowieści o dawnych czasach i niezwykłych postaciach związanych z wawelskim wzgórzem. Skarbiec i lekcja muzealna dostarczyły podopiecznym dużą porcję wiedzy, którą z pewnością wykorzystają podczas zajęć lekcyjnych.
Konkurs plastyczny pt. ,,Bukiet Pani Jesieni”
Dnia 15 października 2024 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,,Bukiet Pani Jesieni”, dla uczniów klas I-IV uczęszczających na świetlicę szkolną. Celem konkursu było pobudzenie i rozwijanie wyobraźni oraz aktywności twórczej uczestników inspirowanej pięknem otaczającej przyrody jesienną porą, rozbudzanie wrażliwości plastycznej, popularyzacja działań plastycznych i poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych, oraz budowanie więzi emocjonalnej z rodzicami i opiekunami. Zgłaszanie prac do konkursu rozpoczęło się 23 września 2024 r., a zakończyło się 10 października 2024 r. Rozdanie dyplomów wraz z nagrodami odbyło się 15 października.
Podziękowanie
Dyrektor ZPO w Krzywaczce składa serdeczne podziękowania
Państwu Katarzynie i Wojciechowi Szafrańcom
za sfinansowanie i naprawę ławek wokół boisk szkolnych.
Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich z Państwa o uszanowanie mienia,
które powinno służyć przez wiele lat całej społeczności szkolnej.
Regulamin Szkolnego Konkursu Plastycznego „Nie pal przy mnie, proszę!”
Konkurs jest realizowany w ramach promocji zdrowego i aktywnego stylu życia w roku szkolnym 2024/25 oraz obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia pod patronatemhonorowym Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myślenicach.
ORGANIZATOR KONKURSU:
Zespół Placówek Oświatowych im. św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce
Dzień Edukacji Narodowej 2024/2025
„Bezmierny mój dług wdzięczności,
więc strof mi potrzeba jak w słońcu grająca kapela”
Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole w piątek 11 października 2024 roku. Na początek uczniowie zaprezentowali skromną, żartobliwą scenkę, w której szkolny reporter prowadził rozmowy z wybranymi uczniami i pracownikami placówki. Dzięki jego relacjom zebrani w sali gimnastycznej spojrzeli na szkołę z lekkim przymrużeniem oka. Następnie występujący wyrazili wdzięczność nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w ich wychowanie, za dar nauki i cierpliwe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy. Uczynili to słowem i piosenką, prezentując montaż słowno-muzyczny. Na koniec głos zabrał Pan Dyrektor mgr Mirosław Chmiel, który podsumował całość, przywołał historyczny kontekst obchodzonego święta i wyróżnił nagrodami wybranych pracowników.
Jesienne warsztaty plastyczne
Dnia 4 października 2024 r. odbyły się jesienne warsztaty plastyczne, które zachęcały do kreatywności i twórczego myślenia. Zadaniem uczniów klas pierwszych było stworzenie obrazu z mchu, który ozdobi wnętrze ich domu. Tworzenie kompozycji było okazją do rozwijania wyobraźni oraz zaprojektowania własnego, niepowtarzalnego dzieła sztuki. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i precyzją kreowali krajobrazy, portrety lub abstrakcyjne wzory, starannie dobierając materiały spośród wielu kolorów i faktur. Warsztaty plastyczne zostały zrealizowane w ramach projektu pt. „Kalejdoskop sztuki”, sfinansowanego ze środków budżetu Województwa Małopolskiego.
Wycieczka do Parku Świat Marzeń w Inwałdzie
Dnia 2 października 2024 r. uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Parku Świat Marzeń w Inwałdzie. Pierwszym etapem była wizyta w strefie z miniaturami. Spacerując alejkami uczniowie zobaczyli architekturę oraz poznali historię najsłynniejszych zabytków z Polski i świata. Następnie przeszli do Baśniowej Warowni, gdzie przenieśli się do przeszłości. Była to okazja do tego, by przekonać się, jak wyglądało średniowieczne życie. Ponadto dzieci skorzystały z atrakcji w Lunaparku, odwiedziły Piramidę Strachu oraz obejrzały film w kinie 5 D. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń i pozwoliła pogłębić uczniom wiedzę z różnych dziedzin.
Prośba o oddanie głosu
Urząd Miejski w Sułkowicach zwraca się z prośbą do Państwa o oddanie głosu w konkursie "Turystyczne Skarby Małopolski - konkurs na najlepsze oferty i produkty turystyczne Małopolski - VI edycja, 2024 r." w kategorii:
Miejsce z klimatem: Gmina Sułkowice
Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne: Mocny Kowal
UBEZPIECZENIE
Rada Rodziców wybrała ofertę ubezpieczenia w firmie PZU (wariant 4) w kwocie 57,00 zł od ucznia. Ubezpieczenie jest dobrowolne, jeżeli rodzic chciałby ubezpieczyć dziecko na wyższą kwotę, należy indywidualnie skontaktować się z przedstawicielem PZU - panią Agnieszką Twardosz tel.: 608-627-131, mail: atwardosz@interia.pl
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2024/2025
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Krzywaczce uprzejmie informuje, że ustalono dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych dla szkoły podstawowej w roku szkolnym 2024/2025:
2 stycznia 2025 r.
3 stycznia 2025 r.
2 maja 2025 r.
13 maja 2025 r.
14 maja 2025 r.
15 maja 2025 r.
Regulamin szkolnego konkursu plastycznego pt.: ,,Bukiet Pani Jesieni”
Organizator: Świetlica szkolna Szkoły Podstawnej w Krzywaczce.
I. Cele konkursu:
- pobudzenie i rozwijanie wyobraźni oraz aktywności twórczej uczestników inspirowanej pięknem otaczającej przyrody jesienną porą,
- rozbudzanie wrażliwości plastycznej,
- rozwijanie kreatywności uczestników konkursu,
KOMUNIKAT NR 1
W związku z wydaniem 3 stopnia ostrzeżenia meteorologicznego (najwyższego) Burmistrz Gminy Sułkowice zwołał w dniu dzisiejszym posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Omówiono stan przygotowania jednostek OSP, sprzętu i możliwości reagowania na zagrożenie. Postawiono w stan pełnej gotowości służby i pracowników podległych Burmistrzowi.
KOMUNIKAT NR 2
W przypadku pogorszenia się sytuacji meteorologicznej i wprowadzenia pogotowia przeciwpowodziowego lub alarmu powodziowego w każdej miejscowości (remiza OSP) możliwe będzie pobranie worków z piaskiem do zabezpieczenia gospodarstw domowych.
Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie swoich posesji, udrożnienie przepustów i odpływów oraz śledzenie prognozy pogody, komunikatów służb oraz strony www.sulkowice.pl i FB Gminy Sułkowice.
Program szczepień przeciw brodawczakowi ludzkiemu (HPV)
Szanowni Państwo,
Przekazuję informację z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myślenicach dotyczącą programu szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV).
„Powszechny program szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Od 1 września 2024 r. program szczepień przeciwko HPV będzie dostępny w każdej przychodni POZ dla dzieci po ukończeniu 9. r. ż. do ukończenia 14. roku życia.Wraz z nowym rokiem szkolnym dzieci i młodzież w tej grupie wiekowej będą mogły skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciw HPV, w ramach oferowanego przez Ministra Zdrowia Programu szczepień zalecanych przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) . Szczepienia te są szczepieniami bezpłatnymi dla pacjentów. Program będzie realizowany do czerwca 2030 r. Szczepienia będą realizowane przez podmioty POZ
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
23Dnia 2 września 2024 roku odbyła się akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025. Uroczystość ta była okazją do upamiętnienia 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podczas akademii ósmoklasiści przypomnieli zgromadzonym gościom, rodzicom i uczniom o okolicznościach wybuchu wojny, jej etapach, najważniejszych bitwach. Przywoływanym faktom historycznym towarzyszyły recytacje wierszy, które we wzruszający sposób podkreślały odwagę i poświęcenie polskich żołnierzy. Prócz akcentu patriotycznego nie zabrakło elementów humorystycznych. Zatroszczyli się o nie uczniowie klas młodszych, którzy w krótkiej scence symbolicznie pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny. Po zakończonej części artystycznej przedstawiciele klasy czwartej przywitali pierwszoklasistów i życzyli swoim szkolnym koleżankom i kolegom wysokich wyników wr nauce oraz sukcesów w konkursach, zawodach sportowy
Szkolna akcja „Kwiaty mają moc”
Szanowni Rodzice, Nauczyciele, drodzy Uczniowie!
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w szkolną akcję „Kwiaty mają moc”, w ramach której zainteresowani mogą podarować sadzonkę kwiatów doniczkowych na szkolną „zieloną ścianę”. Wierzymy, że wspólnymi siłami sprawimy, że nasz szkolny korytarz znów będzie pełen kwiatów, a przebywanie wśród zieleni doda naszym uczniom energii.
Akcja charytatywna „Odkręcamy dla Oskara” – zbiórka plastikowych nakrętek
W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy w naszej szkole zbiórkę plastikowych nakrętek. Dochód z ich sprzedaży w całości zostaje przeznaczony na leczenie i rehabilitację mieszkańca Sułkowic – Oskara Blaka.
Nakrętki można dostarczyć do szkoły w godzinach od 7.30 do 15.00, należy je wrzucić do pudełka znajdującego się zaraz za drzwiami wejściowymi do szkoły.
Podziękowania
Składamy serdeczne podziękowania Państwu Klaudynie i Grzegorzowi Sowiźrałom za gry planszowe i książki przekazane w darze świetlicy szkolnej.
Harmonogram zebrań z rodzicami
10 września 2024r. (tj. wtorek)
Klasa II b godzina 16:30 sala 2 wychowawca mgr Ewelina Mirocha
Klasa III a godzina 16:00 sala 10 wychowawca mgr Małgorzata Miś
Klasa III b godzina 16:30 sala 11 wychowawca mgr Karolina Wójtowicz
Klasa IV a godzina 16:00 sala 12 wychowawca mgr Sabina Skupień
Klasa IV b godzina 16:00 sala 21 wychowawca mgr Ryszard Mecha
Harmonogram zebrań z rodzicami w Przedszkolu
3.09. godz. 17:00 - grupa V wych. A. Kalemba
4.09. godz. 17:00 - grupa I wych. E. Bobeł
5.09. godz. 17:00 - grupa IV wych. J. Chodurek
6.09. godz. 17:00 - grupa III wych. K. Biedka
9.09. godz. 17:00 - grupa II wych. N. Flak
Zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych
Zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych odbedzie się 2 września (tj. poniedziałek) o godzinie 16:00.
Opłaty
Opłata za pobyt w Przedszkolu dziecka wychowującego się w Rodzinie wielodzietnej, ulega obniżeniu o 50 % na wniosek Rodzica i przysługuje od pierwszego dnia kolejnego miesiąca następującego po złożeniu wniosku u Dyrektora ZPO w Krzywaczce (obniżka ta nie obejmuje opłat za korzystanie z posiłków, które ustala się wg odrębnych przepisów).
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025
Godzina 9:30 Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Krzywaczce
Godzina 10:40 Akademia w sali gimnastycznej w ZPO w Krzywaczce.
Godzina 11:30 spotkanie uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Klub Karate Kyokushin-kan w Krzywaczce.
Zapisy i Pierwszy trening odbędzie się 6.09 (piątek) o godz. 17:00 (sala gimnastyczna)
Zapisy również podczas treningów w każdą środę i piątek godz. 17:00
Treningi prowadzą doświadczeni wieloletnim stażem instruktorzy: sensei Monika Kruszecka-Waga 3 dan, trener II klasy,
Sensei Arkadiusz Kamiński 2 dan i Sensei Marcin Pyrek 1 dan.
WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY
Wyprawka dla uczniów klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025:
- Piórnik wyposażony w 2 ołówki HB lub B, kredki ołówkowe, gumkę do mazania, temperówkę, klej w sztyfcie, nożyczki i linijkę;
- 2 zeszyty w cienkie, kolorowe linie (16 lub 32-kartkowe);
- 2 zeszyty w kratkę (16 lub 32-kartkowe);
- Liczmany
Wyprawka przedszkolaka
Wychowawczynie oddziałów ustalą wyprawkę wspólnie z rodzicami na początku września.
Giganci programowania
Giganci Programowania w Myślenicach zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach z
programowania “Cyber Przygoda w świecie AI”!
To świetna okazja, aby wejść w świat kodowania i poszerzyć swoje umiejętności:
Młodsi uczestnicy będą mogli tworzyć własne gry w Scratch, Minecraft Education oraz
aplikacje mobilne w Appinventor
Dla starszych przygotowaliśmy ciekawe projekty w językach C# oraz Python
Doświadczenie w programowaniu nie jest potrzebne - chęć do nauki wystarczy! Uczestnicy
warsztatów poznają podstawy programowania pod okiem doświadczonych trenerów, a także
będą mieli okazję poczuć się jak prawdziwi programiści
Informacja dla rodziców uczniów klas pierwszych
Przypominamy o konieczności wyposażenia dziecka w mundurek szkolny. Szczegółowe informacje udziela sekretariat.
E-legitymacja
Szanowni Państwo,
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 7 czerwca 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz. U. z 2023 r. poz. 1120), wprowadzony został obowiązek wydawania legitymacji uczniowskich w formie karty PCV.
W związku z tym, zdjęcie do legitymacji należy wysłać pocztą elektroniczną na adres zpo.krzywaczka@sulkowice.pl
PODRĘCZNIKI DO RELIGII W ROKU SZKOLNYM 2024/2025
Klasa I
Podręcznik z ćwiczeniami: „Bóg jest naszym ojcem”
autorzy: ks. T. Panuś, ks. A. Kielian, A. Berski
Wydawnictwo św. Stanisława BM, KrakówKlasa II
Podręcznik z ćwiczeniami: „Jezus jest naszym Zbawicielem”
autorzy: ks. T. Panuś, ks. A. Kielian, A. Berski
Wydawnictwo św. Stanisława BM, Kraków
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 cz.1
“Czas rozwinąć skrzydła” to motto tegorocznej akademii na zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Uczniowie klas trzecich podczas uroczystości, która miała miejsce 21 czerwca, żegnali etap edukacji wczesnoszkolnej, wspominając swoje pierwsze kroki w szkole. Pożegnanie trzecioklasistów odbyło się z odrobiną humoru.Wesoło powitali wakacje słowami piosenki “bo wakacji nadszedł czas, wiele przygód czeka nas, wspaniali przyjaciele – poznasz ich tak wielu, odkryjesz razem z nimi piękny świat”. Gdy uczniowie klas I-III usłyszeli ostatni dzwonek w tym roku szkolnym wysłali sobie ostatnie uśmiechy i gesty, a niektórzy trzecioklasiści uronili kilka łez. Mamy nadzieję, że po wakacjach spotkamy się z nową energią na kolejny rok szkolny, a przyszłym czwartoklasistom życzymy wielu sukcesów i rozwoju swoich umiejętności w kolejnym, nowym etapie szkolnym. Czas rozwinąć skrzydła...
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 cz.2
3821 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. W tym roku inauguracja uroczystości należała do maluchów z przedszkola, które w dostojny sposób wykonały staropolski taniec - polonez. Następnie na scenę weszli ósmoklasiści, którzy humorystycznie, bazując na programie „Mam talent”, zaprezentowali swoje uzdolnienia muzyczne, plastyczne i taneczne. Podczas występu nie zabrakło recytacji pięknych wierszy oraz śpiewu w wykonaniu szkolnego chóru. Absolwenci podziękowali nauczycielom, rodzicom i pracownikom obsługi za trud włożony w ich edukację, za cenne rady i pomoc.
Sukcesy matematyczne
21 marca 2024 odbył się międzynarodowy konkurs "Kangur matematyczny 2024".
Z przyjemnością informujemy, iż dziewięcioro uczniów naszej szkoły uzyskało wysokie wyniki w konkursie.Wynik bardzo dobry uzyskał uczeń klasy III a Franciszek Dul (kategoria Maluch).
Wyróżnienie z konkursie otrzymali:
a) w kategorii Żaczek:
Ankieta dla rodziców i uczniów
Szanowni Rodzice,
Drodzy Uczniowie,
zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie dotyczacej działań promocyjnych realizowanych w ramach unijnego "Programu dla szkół" w roku szkolnym2023/2024.
Szkolna akcja pod hasłem „Poczytaj mi bajkę” - kontynuacja
W drugim okresie roku szkolnego 2023/2024 uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną wraz z nauczycielem kontynuowali akcję pod hasłem „Poczytaj mi bajkę”. W czasie pobytu na świetlicy wychowankowie wysłuchali kolejnych dziesięciu bajek terapeutycznych, dzięki którym poznali nowe mądrości życiowe. Dzięki bohaterom opowiadań uczniowie nauczyli się, że nie powinno się rozsiewać plotek na czyjś temat oraz tego, że nie liczy się wygląd zewnętrzny tylko to, co ma się w sercu. Zwierzęta pokazały dzieciom, że zawsze warto wkładać wysiłek i pokonywać trudności w celu spełnienia marzeń, a lęk i strach da się pokonać. Z każdej bajki wychowankowie formułowali morały, a także opowiadali o swoich własnych doświadczeniach oraz o tym, jak radzą sobie w sytuacjach niepokojących i stresujących.
Dzień Sportu
18.06.2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Sportu.
Klasy 1-3 bawiły się korzystając m.in. z sali gimnastycznej i boiska trawiastego. Uczniowie z klas 4-8 uczestniczyli głównie w grach na dwóch boiskach (ze sztuczną trawą i do koszykówki).
Odbyły się również Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Wyniki w kategorii dziewcząt:
Akcja sprzątania
14.06.2024 wolontariusze z klasy ósmej pod opieką opiekuna Samorządu Uczniowskiego – mgr. Grzegorza Bochenka wzięli udział w akcji sprzątania Krzywaczki. Nasze działania objęły okolice szkoły, kościoła oraz trasę pomiędzy nimi. Akcja była nie tylko okazją do uporządkowania naszego otoczenia, ale także doskonałą lekcją ekologii i odpowiedzialności za planetę. Nie uzbieraliśmy za dużo śmieci, co dobrze świadczy o społeczności naszej wsi.
I miejsce Barbary Mielniczuk w Dobczyckiej Olimpiadzie Gimnastycznej!
7Zawody rozegrane zostały 12.06.2024r. na obiektach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Piramida Działań oraz trener i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dobczycach. Zawodnicy startowali w wieloboju gimnastycznym obejmującym skoki na trampolinach, skok przez skrzynię oraz ćwiczenia na równoważni, drążku i wolne. Naszą szkołę reprezentowały Barbara Mielniczuk, która zwyciężyła w kategorii klas pierwszych i Lena Nosek, która w najliczniejszej kategorii klas drugich zaprezentowała bardzo wysoki poziom.
Wycieczka klas: IV a, IV b oraz V do Wrocławia
W dniach: 13-14 czerwca 2024 r. uczniowie klas IV oraz V wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Wrocławia.
Jej program przedstawiał się następująco:
1. dzień –wyjazd do Wrocławia – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek, Ostrów Tumski, Uniwersytet Wrocławski – Wieża Matematyczna i Aula Leopoldina, Katedra św. Jana Chrzciciela; zwiedzanie Panoramy Racławickiej; wizyta w Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis; obiadokolacja, nocleg w hotelu.
BEZPIECZNE WAKACJE” – spotkanie profilaktyczne z przedstawicielem KPP w Myślenicach
13 czerwca 2024 roku zostały zorganizowane w naszej szkole spotkania profilaktyczno – edukacyjne dla uczniów klas I – III, które poprowadził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach - st. sierż. Sebastian Kruk. Głównym celem spotkania było utrwalenie najważniejszych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.
Laureaci Szkolnego Konkursu „Wielka gala pasji, zainteresowań i talentów”
23Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji działań Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I – III. Jego głównym celem było zachęcenie uczniów do prezentacji swoich pasji, zainteresowań i talentów. Jak również rozwijanie indywidualnej aktywności, wrażliwości i zdolności twórczej oraz promowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego.
Wycieczka do Świata Marzeń w Inwałdzie
205 czerwca klasy 2 wybrały się na wycieczkę do Świata Marzeń w Inwałdzie. Było to pełne atrakcji i edukacyjnych przygód miejsce, które na długo zostanie w naszej pamięci.
Na początku naszej wycieczki wzięliśmy udział w warsztatach garncarskich. Uczyliśmy się formować glinę i tworzyć własne naczynia. Każdy z nas miał okazję zabrać swoje dzieło do domu, co było wyjątkową pamiątką z tego dnia.
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
W maju miało miejsce rozstrzygnięcie II Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Jadwiga- Król”. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali docenieni w tym konkursie. Uczennica klasy III b- Emilia Ledniowska zdobyła II miejsce, a uczeń klasy VII- Wiktor Dybeł otrzymał wyróżnienie w kategorii kopia.
Światowy Dzień bez Tytoniu 2024 #WorldNoTobaccoDay #TobaccoExposed
31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu zapoczątkowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Jest to okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na niebezpieczeństwa związane z używaniem tytoniu. W 2024 roku działania na całym świecie skupiają się na ochronie młodzieży przed wpływem marketingu tytoniowego.
WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO WYGIEŁZOWA
29 maja 2024 roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Podczas wyjazdu uczniowie zapoznali się z kulturą ludową wsi zamieszkałych przez Krakowiaków Zachodnich. Zobaczyli dwór w Drogini,chałupę sołtysa, kościół z Ryczowa,budynki rzemieślnicze oraz inne elementy zabudowy wiejskiej. Zwiedzaniu towarzyszyły opowieści, które pomogły pierwszoklasistom lepiej zrozumieć, jak wyglądało życie dawnych ludzi w zależności od statusu majątkowego, czym zajmowano się na co dzień, jakich urządzeń używano. Duże wrażenie wywarły na uczniach historie dotyczące sytuacji dzieci na wsi.
Szkolny Konkurs Plastyczny „Zadbaj o swoje zdrowie”
10 maja został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny „Zadbaj o swoje zdrowie”, który był adresowany do uczniów klas IV-VIII. Jego celem było propagowanie zachowań prozdrowotnych, podnoszenie świadomości uczniów w zakresie dbania o własne zdrowie, jak również rozwijanie zdolności plastycznych. Spośród zgromadzonych prac komisja postanowiła przyznać:
GMINNY KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV-VI
4 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbył się finał Gminnego Konkursu Języka Angielskiego, pod patronatem Burmistrza Gminy Sułkowice, w którym wzięło udział ośmiu uczniów ze szkół podstawowych z Biertowic, Harbutowic, Rudnika i Krzywaczki. Naszą placówkę w tym etapie reprezentowali uczniowie klasy V i VI: Lena Kotoniak, Blanka Więcek i Jakub Kaczor.
Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Keep calm and learn irregular verbs”
628 maja odbył się w ZPO w Rudniku Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Keep calm and learn irregular verbs” pod patronatem Burmistrza Gminy Sułkowice. Adresatami konkursu byli uczniowie klas VII i VIII, a jego celem zachęcenie uczniów do nauki czasowników nieregularnych oraz wyłonienie wśród uczestników tych, którzy najlepiej znają ich formy.
Wycieczka do Pragi
74W dniach 23-24 maja grupa czterdzieściorga pięciorga uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w wycieczce do Pragi i Skalnego Miasta w Adrspach. Stolica naszych południowych sąsiadów przywitała nas słoneczną pogodą, dzięki której uczniowie mogli zobaczyć najważniejsze jej atrakcje. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Miniatur, w którym swoje mikroeksponaty zaprezentował Anatolij Koněnko. Następnie udaliśmy się do punktu widokowego znajdującego się przy Klasztorze na Strahovie, skąd można było podziwiać piękną panoramę miasta. Kierując się w stronę Wełtawy i Mostu Karola, odwiedziliśmy Zamek na Hradczanach i jego ogrody, przepiękną katedrę św. Wita oraz słynną Złotą Uliczkę. W drodze powrotnej do autobusu zatrzymaliśmy się na chwilę, aby zobaczyć Orloj, czyli średniowieczny zegar astronomiczny znajdujący się na południowej ścianie Ratusza Staromiejskiego.
Akademia z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja
27„(…) wszędzie
zawsze
Polska”Te słowa z wiersza J. Koprowskiego „Nocne Polaków rozmowy” stanowiły motyw przewodni akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, która miała miejsce w naszej szkole 30 kwietnia. Wydarzenie to składało się zasadniczo w dwóch części. Pierwsza nawiązywała do religii i uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Druga natomiast poświęcona była zdarzeniom sprzed 233 lat, kiedy to podczas Sejmu Wielkiego w Warszawie uchwalono pierwszą w Europie, a drugą na świecie konstytucję. Obie części przedstawienia stanowiły poetycko-muzyczny program artystyczny zawierający recytacje wierszy, fragmentów tekstów źródłowych, a także piosenek wykonywanych przez chór szkolny. Nasi wychowankowie byli zatem świadkami złożenia przez króla Jana Kazimierza Ślubów Jasnogórskich, dowiedzieli się, co zawierała Konstytucja 3 Maja oraz jakie jest jej znaczenie dla współczesn
Szkolna akcja Kartka dla seniora
W myśl słów Tony’go Robbinsa: „Najlepszym nauczycielem jest doświadczenie, a nikt nie ma go więcej niż seniorzy” w okresie wielkanocnym w naszej szkole została zorganizowana akcja pt.: Kartka dla seniora. Jej celem było kształtowanie postawy empatii i szacunku do drugiego człowieka, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby starszych osób oraz rozbudzenie pomysłowości. Przedsięwzięcie było skierowane do uczniów klas III – VIII, których zadaniem było wykonanie kartek wielkanocnych z życzeniami. Uczniowie wykonali staranne i znakomite prace, które zostały ocenione, wyróżnione oraz zawiezione do Centrum Seniora w Drogini, a także do Domu Seniora Beskid w Krzeczowie. Ich mieszkańcy byli zachwyceni faktem, że uczniowie z Krzywaczki są tak zdolni i utalentowani. Każda starsza osoba po otrzymaniu kartki nie kryła radości, zadowolenia, szczerego uśmiechu i łez wzruszenia.
Rekrutacja uzupełniająca do Przedszkola Samorządowego w Krzywaczce
Rekrutacja uzupełniająca do Przedszkola Samorządowego w Krzywaczce na rok szkolny 2024/2025 odbywać się będzie w termnie od 20.05.2024 r. do 31.05.2024 r. Karty zapisu dostępne w sekretariacie.
Z poważaniem
Sekretariat
ZPO w Krzywczce
Podpisanie umów w sprawie korzystanie z przedszkola
Dyrektor ZPO w Krzywaczce informuje,
że umowy w sprawie korzystania z usług Przedszkola Samorządowego w Krzywaczce na rok szkolny 2024/2025 należy podpisać w sekretariacie szkoły w terminie do 12 czerwca 2024 r.
Dyżur lipiec 2024
Dyrektor ZPO w Krzywaczce informuje, że
w związku z zapytaniami, istnieje możliwość opieki przedszkolnej w lipcu dla grupy liczącej minimum 20 osób. Koszt dzienny wyżywienia przy 20 osobach 12 zł, plus czesne.
Zapisy w sekretariacie szkoły
od 17.05.2024 r. do 31.05.2024 r.
Przy zapisie należy podpisać umowę i uregulować płatność z góry. (o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń)
Wakacyjny dyżur przedszkoli
Burmistrz Gminy Sułkowice informuje, że organizuje się wakacyjny dyżur przedszkoli dla dzieci uczęszczających do przedszkoli gminnych w bieżącym roku szkolnym 2023/2024.
Dyżurować będą:
1) w lipcu – Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Sułkowicach, ul. 1 Maja 56;
2) w sierpniu – Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Sułkowicach, ul. Kwiatowa 16.
NABÓR DZIECI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ NA ROK 2024/2025
Szanowni Państwo,
informujemy, że karty zapisu dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025 można pobrać w sekretariacie szkoły.
Kartę zapisu należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie
do dnia 31 maja 2024 r.Z poważaniem
Mirosław Chmiel
Dyrektor ZPO w Krzywaczce
Sprawozdanie z udziału w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Piłce Nożnej.
Zawody rozegrane zostały 29.04.2024 w Sułkowicach. Grano systemem „każdy z każdym” w dwóch kategoriach – dziewcząt i chłopców.
Dziewczęta wygrały dwa spotkania i przegrały jedno. W tabeli zajęły II miejsce, odebrały dyplom i piłkę.
Chłopcy pokonali zdecydowanie trzy zespoły, lecz niestety nieznacznie przegrali dwa mecze. Ostatecznie zajęli III miejsce również otrzymując dyplom i piłkę.
Śladami Jadwigi Andegaweńskiej – klasy czwarte w Krakowie
24 kwietnia uczniowie klas IVa i IVb wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wyjazdu było poznanie zabytków, historii miasta i legend z nim związanych. Zwiedzaniu średniowiecznego grodu towarzyszyła wycieczkowiczom św. Jadwiga Królowa Polski – patronka szkoły. Na tej postaci skupiła się pani przewodnik, opowiadając historię jej życia i przywołując liczne dokonania.
Festiwal Zawodów
4W dniu 24 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy ósmej razem z wychowawcą i doradcą zawodowym brali udział w XI Festiwalu Zawodów, który miał miejsce w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków. W trakcie wydarzenia uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, a także zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, spróbować samodzielnie wykonać prace związane z danym zawodem na interesujących ich stanowiskach pracy, porozmawiać ze starszymi uczniami kształcącymi się w danym zawodzie.
Ogólnopolski Turniej Kyokushin- kan Karate o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej
W dniu 20 kwietnia odbył się Ogólnopolski Turniej Kyokushin- kan Karate o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej, w którym udział wzięło 318 zawodniczek i zawodników z całej Polski, startując w konkurencji kata-forma i kumite-walka. Ucznnice uczęszczające na treningi sekcji Klubu Karate Kyokushin-kan w Naszej szkole wróciły do domu z 4 medalami.
Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VII
W dniu 23 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej w Rudniku odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki 2024”.
Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań matematycznych, stymulowanie logicznego i twórczego myślenia, promowanie dorobku i osiągnięć uczniów oraz integracja środowiska uczniowskiego. W konkursie oprócz uczniów z naszej szkoły brali udział uczniowie klas VII z: Szkoły Podstawowej nr1 w Sułkowicach, Szkoły Podstawowej nr2 w Sułkowicach, Szkoły Podstawowej w Rudniku. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Makuch, Nina Kuras, Sebastian Płaczkowiec oraz Tomasz Wiśnicz.
Światowy Dzień Zdrowia 2024
7 kwietnia 2024 roku na całym świcie obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”. Ten dzień uwrażliwia nas na potrzeby zdrowotne własne i innych ludzi, daje nam możliwość mobilizacji działań poświęconych profilaktyce zdrowotnej i problemom zdrowotnym.
8„Na całym świecie prawo milionów ludzi do zdrowia jest coraz bardziej zagrożone. Choroby i katastrofy są głównymi przyczynami śmierci i niepełnosprawności. Konflikty niszczą życie, powodując śmierć, ból, głód i cierpienie psychiczne (…).
Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich
10 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Biertowicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowali: Franciszek Dul, Karolina Leśniak, Agata Jakubowska oraz Emilia Ledniowska.
Miło nam jest poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły osiągnęło wysokie wyniki i znalazło się na podium. Mistrzem ortografii okazał się Franiciszek Dul (klasa IIIa), a Karolina Leśniak (klasa IIIa) zdobyła III miejsce.
Gminny Konkurs Matematyczny dla klas trzecich
11 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Biertowicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowali: Franciszek Dul, Kasper Puchałka, Ignacy Stolarek oraz Anna Leśniak.
Najlepiej z naszej szkoły poradził sobie Francieszk Dul (klasa IIIa), zdobywając III miejsce.
Regulamin szkolnego konkursu plastycznego, promującego zdrowy styl życia pod hasłem “Zadbaj o swoje zdrowie”
1. Postanowienia ogólne:
-
Konkurs realizowany jest w ramach promocji zdrowego i aktywnego stylu życia.
-
Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Krzywaczce.
-
Organizatorzy konkursu: mgr Katarzyna Gaweł, mgr Ewelina Mirocha, mgr Sylwia Herman
2. Cele konkursu:
-
Tradycje wielkanocne – dawniej i dziś czyli opowieści spod samiuśkich Tater
26 marca 2024 roku uczniowie klas I a i I b uczestniczyli w szkolnej akcji pod hasłem „Tradycje wielkanocne – dawniej i dziś” czyli opowieści spod samiuśkich Tater”, której celem było poznanie przeszłych i teraźniejszych zwyczajów wielkanocnych oraz wzbudzenie zaciekawienia otaczającym światem.
Powrót babci Anieli z Zakopanego sprawił, że pierwszoklasiści mogli przenieść się kilkadziesiąt lat wstecz. Przypomnieli sobie, jakie tradycje Świąt Wielkanocnych obowiązują do dziś w Polsce w Niedzielę Palmową i Wielkim Tygodniu. Dowiedzieli się, jak dawniej ludzie sadzili kapustę w polu w Wielki Czwartek, uczestniczyli podczas procesji grzeszników w Wielki Piątek, a także chodzili z kogutem i wykupywali się w Poniedziałek Wielkanocny. Góralka opowiedziała również o obyczajach pod nazwą pogrzeb żuru czy siuda baba, a zaintrygowani tematem uczniowie uważnie słuchali, zadawali pytania oraz wyraża
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza
Gminny Ośrodek Kultury "KUŹNIA'' w Sułkowicach zaprasza do udziału w XIX Regionalnym Konkursie Plastycznym "Zwierciadło".
W załączniku regulamin konkursu i oświadczenie.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2024
#Działajmy razem!
#Bezpieczeństwo online – edukacja to podstawa
Bezpieczeństwo w sieci jest sprawą, o którą musimy dbać każdego dnia. DBI jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie i najmłodszym użytkownikom sieci o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.
5
Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i jest świętowany na całym świecie. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem DBI 2024 jest Fundacja Orange. Wydarzenie honorowym patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Partnerami akcji zostały firmy: SAMSUNG, Meta, Google, Librus oraz Cyfrowa Polska. Głównym celem tego święta jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młod
DZIECI W SIECI – dbajmy o ich bezpieczeństwo
Dla dzieci i młodzieży z pokolenia e-generacji Internet jest nie tylko źródłem informacji czy rozrywki, ale staje się także coraz ważniejszym środowiskiem społecznego funkcjonowania. Dlatego tak ważna jest czujność i kontrola rodzicielska. Sprawdzajmy, co robią dzieci, spędzając czas w sieci. Warto pamiętać o postawie „ograniczonego zaufania” wobec innych użytkowników Internetu. Nawet jeśli nasze dziecko jest rozsądne, nie możemy ręczyć za osobę po drugiej stronie łącza.
Szkolna akcja pod hasłem „Poczytaj mi bajkę”
W pierwszym okresie roku szkolnego 2023/2024 uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną brali udział w akcji pod hasłem „Poczytaj mi bajkę”. W czasie pobytu na świetlicy wychowankowie mogli wysłuchać dziesięciu bajek terapeutycznych, dzięki którym przenieśli się do świata refleksji i spokoju. Za sprawą bohaterów literackich występujących w bajkach dzieci poznały historię przedstawiające wiele wyzwań i doświadczeń dnia codziennego. Myszka Jola i biedronka Basia pokazały dzieciom, że strach ma tylko wielkie oczy, a zajączek Franek - jak należy traktować nowe osoby. Dzięki orzełkowi Ignasiowi i kotu Zdzisławowi dzieci zrozumiały, że ludzi nie oceniamy po wyglądzie, a rzeczy materialne szczęścia nie dają. Na podstawie bajek wychowankowie wysnuwali wnioski, że warto być dobrym oraz, że należy bezinteresownie pomagać innym. Nauczyli się też, jak nie poddawać się w trudnych sytuacja
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2024
21 marca 2024 roku pięćdziesięcioro pięcioro uczniów klas II – VIII wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2024. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania w czterech kategoriach wiekowych: Żaczek (klasa II), Maluch (klasa III i IV), Beniamin (klasa V i VI) oraz Kadet (klasa 7 i 8). Na rozwiązanie testu zawierającego 21 (Żaczek), 24 (Maluch) lub 30 zadań, uczniowie mieli tylko 75 minut. Każdy uczestnik konkursu otrzymał od organizatorów układankę – tangram chiński.
Projekt "ODPOWIEDZIALNI RODZICE" - edycja IV
Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach od kwietnia 2024 r. rusza z realizacją Projektu "ODPOWIEDZIALNI RODZICE EDYCJA IV". Zaprasza wszystkie rodziny z terenu naszej Gminy do skorzystania ze wsparcia oferowanego w ramach projektu.
Poniżej znajduje się link do artykułu zamieszczonego na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Sułkowicach oraz deklaracja dla uczestników projektu.
Postępowanie rekrutacyjne
Złożenie wniosku o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków, odbywać się będzie w dniach
18-28 marca 2024 r.
Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
17 kwietnia 2024 r.
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia dziecka do klasy I szkoły podstawowej w postaci pisemnego oświadczenie dostępnego w sekretaricie
Uwaga!
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia dziecka do przedszkola- w postaci pisemnego oświadczenia dostępnego w sekretariacie, należy złożyć w terminie 14-15 marca 2024 r.
Gminny Ośrodek Kultury
Gminny Ośrodek Kultury "KUŹNIA" w Sułkowicach informuje o Gminnym Konkursie Palm, Pisanek, Stroików i Kartek Wielkanocnych 2024r.
Oświadczenie i regulamin w załączniku.
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza
Gminny Ośrodek Kultury "KUŹNIA" w Sułkowicach zaprasza do kina w dniu 04.03.2024r. W załączeniu plakaty.
Harmonogram projekcji:
8:15 – Akademia Pana Kleksa
10:30 – Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa
12:15 – Cudowny chłopak. Biały ptak
15:00 – Akademia Pana Kleksa
17:00 – Sami swoi. Początek
19:30 – Diuna. Część druga
Dyskoteka Karnawałowa 07.02.2024
Dyskoteka była zorganizowana dla chętnych uczniów z klas 4-8 przez RSUSP wraz z opiekunem. Tańce odbywały się w sali gimnastycznej, a posiłek w szkolnej jadalni. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali wychowawcy klas. Poniżej kilka zdjęć.
Opiekun RSUSP Grzegorz Bochenek
Regulamin Szkolnej akcji pt.: „Kartka dla seniora”
Zbliżają się Święta Wielkanocne – czas pełen wiary, nadziei i miłości. Dlatego w naszej szkole
zorganizowana zostanie akcja pt.: „Kartka dla seniora”. Chcemy Was, Drodzy Uczniowie, gorąco
zachęcić do udziału w tym przedsięwzięciu, w ramach którego będziecie mogli podarować
cząstkę radości, dobrego serca i uśmiechu starszym osobom.
Pamiętajmy – dobro wraca!
#EKOtorby – kreatywne warsztaty dla uczniów klas czwartych
Uczniowie klas czwartych wzięli udział w kreatywnych warsztatach, które zostały zrealizowane dzięki produktom przekazanym przez Urząd Miejski w ramach realizacji projektu „Ekologii mówimy: TAK”.
Nasi wychowankowie aktywnie uczestniczyli w pogadankach i rozmowach na temat ochrony środowiska. Następnie przystąpili do projektowania i z zaangażowaniem wykonali oryginalne i wyjątkowe eko - torby. Czwartoklasiści zadbali o to, by grafika wykonana na bawełnianej torbie nawiązywała do dbania o naszą planetę. Tymi działaniami uczniowie wpisali się w popularne w dzisiejszych czasach eko – trendy, według których zmieniamy dotychczasowe opakowania na ekologiczne torby bawełniane.
Uczniowie naszej szkoły grają razem z WOŚP
Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 28 stycznia 2024 roku. Wolontariusze z najstarszych klas po raz kolejny zagrali wspólnie z największą orkiestrą w Polsce. Tym razem zbierano pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc dzieci i dorosłych. Tegoroczna zbiórka była dla nas naprawdę imponująca - udało się pobić rekord,a wolontariusze zebrali kwotę 23 043,90 zł.
Zapisy do Szkoły Podstawowej w Krzywaczce
Szanowni Rodzice,
Dyrektor ZPO w Krzywaczce informuje, że zapisy dzieci z obwodu do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce na rok szkolny 2024/2025 odbędą się w terminie:
od 8 lutego do 23 lutego 2024 r.
Druki dostępne w sekretariacie w godz. 7:00-15:00.
Rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Krzywaczce
Szanowni Rodzice,
Dyrektor ZPO w Krzywaczce informuje, że nabór dzieci do Przedszkola Samorządowego w Krzywaczce na rok szkolny 2024/2025 odbywać się będzie w terminie:
od 8 lutego do 23 lutego 2024 r.
Wnioski dostępne w sekretariacie w godz. 7:00-15:00
Z poważaniem
Informacja dla rodziców uczniów klasy VIII
Zebranie z wychowawcą panem Ryszardem Mechą w dniu 07.02.2024 r. jest odwołane.
O nowym terminie spotkania wychowawca poinformuje Państwa po feriach.
Uwaga!!!
Dyrektor ZPO w Krzywaczce informuje, że rodzice dzieci 3, 4, 5 i 6-cio letnich powinni złożyć Deklarację kontynuowania wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Samorządowym w Krzywaczce na rok szkolnym 2024/2025 w terminie
od 01.02.2024 r. do 07.02.2024 r.
Druki Deklaracji do pobrania za potwierdzeniem odbioru w sekretariacie.
Harmonogram zebrań z rodzicami
6 lutego 2024 r. (tj. wtorek)
Klasa I a godzina 16:00 sala 3 - wychowawca mgr Anna Bochenek
Klasa II a godzina 16:00 sala 10 - wychowawca mgr Małgorzata Miś
Klasa II b godzina 16:00 sala 2 - wychowawca mgr Karolina Wójtowicz
Klasa IV a godzina 16:30 sala 24 - wychowawca mgr Aneta Opydo-Pałka
Zapisy na warsztaty Koduj z Gigantami
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zapisy na warsztaty Koduj z Gigantami właśnie ruszyły. Są to największe w Polsce, całkowicie bezpłatne, warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Temat przewodni 14-stej edycji warsztatów to „Poszukiwacze kodu”.
Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pan Jarosław Szlachetka, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.
Świąteczne czytanie w klasie II a i II b
422 grudnia 2023 roku uczniowie klas II a i II b uczestniczyli w szkolnej akcji pod hasłem „Świąteczne czytanie”, której celem było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz kształtowanie odpowiednich postaw i wartości wśród wychowanków.
Za sprawą babci Anieli z Zakopanego, która przedstawiła opowiadanie pt. „Nigdy nie trać nadziei”, drugoklasiści odbyli w tym dniu prawdziwą podróż w czasie. Wysłuchali wzruszającej historii o dziewczynce Toli nie potrafiącej w pełni cieszyć się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, ponieważ miała je spędzić bez swojego ulubionego kuzyna. Dalsze losy małej bohaterki ukazały słuchaczom, że nigdy nie wolno tracić nadziei. Ta opowieść uczy empatii i dowodzi tego, jak ważne są wspólne chwile z rodziną i najbliższymi. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali czytanki babci Anieli, zadawali pytania, dyskutowali, a nawet relacjonowali swoje świątecz
Eko – herbaty: kreatywne warsztaty w klasie III a i III b
10Uczniowie klas trzecich wzięli udział w kreatywnych warsztatach poświęconych historii herbaty oraz tworzenia własnych kompozycji tego napoju. Zajęcia te zostały zrealizowane dzięki przekazanym przez Urząd Miejski produktom w ramach realizacji projektu „Ekologii mówimy: TAK”.
Trzecioklasiści z zaciekawieniem wysłuchali historii herbaty, legend na temat jej odkrycia oraz różnorodnych ciekawostek związanych z tym niezwykłym naparem.Dzięki przekazanym materiałom uczniowie poznawali także rodzaje herbat, ich zapach, smak oraz wygląd. Odkrywali również różnorodne dodatki do herbat, takie jak: lawenda, goździki, anyż, pąki róż, trawa cytrynowa i wiele innych. W dalszej części zajęć dzieci przystąpiły do tworzenia własnych kompozycji smakowych tego napoju. Każda przygotowana herbata była inna, wyjątkowa, a jej degustacja sprawiła uczestnikom warsztatów ogromną radość. Dzięki tym zajęciom ucz
Jasełka
66
AKCJA ZIMA 2024
Świetlica Środowiskowa w Sułkowicach ogłasza zapisy na zajęcia organizowane w ramach "AKCJI ZIMA - 2024".
Zajęcia prowadzone będą w terminie od 12 do 23 lutego 2024 r. w godz. od 9:00 do 13:00.
Kartę zapisu należy pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej Gminy, Szkoły lub Świetlicy i zwrócić do sekretariatu w nieprzekraczalnym terminie do 17 stycznia 2024 r.
Laureaci Szkolnego Konkursu Profilaktycznego pod hasłem: „Nie pal przy mnie, proszę”
Konkurs został zrealizowany w ramach promocji zdrowego i aktywnego stylu życia oraz profilaktyki uzależnień. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I – III. Jego głównym celem było kształtowanie wśród dzieci właściwych postaw i zachowań prozdrowotnych oraz promowanie zdrowego stylu życia, bez palenia tytoniu.
Laureaci Szkolnego Konkursu Plastyczno - Fotograficznego pt.: „Moje hobby, moja pasja”
Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji działań Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego. Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV – VIII. Jego głównym celem było zachęcenie uczniów do mówienia o swoich pasjach i zainteresowaniach, a także umożliwienie prezentacji własnych talentów i pomysłów na aktywne spędzanie wolnego czasu.
Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej - Krzywaczka 2023
7Dnia 30 listopada 2023 roku odbył się w ZPO w Krzywaczce Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej.
Celem konkursu było kształtowanie patriotycznych postaw młodego pokolenia, oraz zwrócenie uwagi na właściwe rozumienie znaków i symboli narodowych w polskiej kulturze i obyczajowości.
Przegląd pieśni został zorganizowany przez mgr Małgorzatę Wątor, przy współpracy mgr Katarzyny Gaweł, mgr Karoliny Wójtowicz i mgr Ryszarda Mechy.
MUZYCZNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
23 listopada 2023 roku uczniowie naszej szkoły Emilia Ledniowska z kl. IIIb i Filip Ledniowski z kl.V wzięli udział w XVII Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej „…serca nutą Ojczyzna”w Lubniu. Konkurs przeprowadzono w kilku kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz placówek oświatowo - wychowawczych województwa małopolskiego. Jury po przesłuchaniu 73 podmiotów artystycznych, postanowiło nagrodzić również naszych przedstawicieli:
Uwaga!
Szanowni Rodzice,
Dnia 08.12.2023 r. tj piątek, znaleziono pewna kwotę pieniędzy. Możliwy odbiór w sekretariacie szkolnym.
Podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywaczce
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce składa serdeczne podziękowania strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywaczce za szybkie i sprawne usunięcie śniegu z dachu szkoły. Dzięki profesjonalnym działaniom i ofiarnej pracy strażaków możemy zapewnić bezpieczeństwo naszym uczniom i pracownikom. Dziękujemy za całoroczną współpracę. A z okazji nadchodzących świąt i Nowego Roku życzymy druhom wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym oraz bezpiecznej służby na rzecz społeczeństwa.
Wycieczka kl. V i VI do Krakowa
5521 listopada uczniowie klasy V oraz VI wzięli udział w wycieczce do Krakowa. W pierwszej części wyprawy odwiedzili Muzeum Przyrodnicze Instytutu Systematyki Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk, gdzie mogli zwiedzić nie tylko stałe ekspozycje, ale także wystawy czasowe: m.in. Zwierzęta krain polarnych, Fauna jaskiń czy Las tropikalny. Ponadto nasi wychowankowie uczestniczyli w wyjątkowej lekcji przyrody pt. Co w trawie piszczy? – różnorodność stawonogów, która zawierała elementy wykładu, omówienia slajdów zawartych w prezentacji multimedialnej wzbogaconej o materiały audio-wizualne. Końcową częścią lekcji, najbardziej atrakcyjną dla dzieci, był pokaz żywych zwierząt.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023
#unicefpoland #WorldChildrensDay
3Mając na uwadze kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży, corocznie podejmujemy głos w ważnej sprawie, jaką jest kwestia praw dzieci na całym świecie i ich przestrzeganie. Święto Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka obchodzimy w naszej szkole wspólnie z Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci. Dni obchodów tych świąt są ze sobą ściśle powiązane. Z jednej strony musimy głośno mówić o problemie przemocy wobec dzieci, z drugiej zaś ważna jest edukacja najmłodszych w zakresie ich praw i obowiązków.
ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY „Witraż bożonarodzeniowy”
1. Postanowienia ogólne:
●Konkurs adresowany jest do uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.
●Zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej w formie witraża o tematyce świątecznej.
●Organizatorzy konkursu: wychowawcy świetlicy szkolnej.
●Termin składania prac upływa z dniem 8 grudnia 2023 r.
Wycieczka klas czwartych do Krakowa
7W dniu 14 listopada 2023 r. klasy czwarte wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem naszego wyjazdu był spektakl pt. „Pippi” w Teatrze Ludowym. Wizyta w teatrze była dla wszystkich ekscytująca. Spektakl, mimo czasu trwania – dwie godziny, nie nudził, ani przez chwilę. Przedstawienie wypełniały porywające piosenki, żywiołowe układy taneczne, dowcipne teksty i zabawne sceny. Nie pozostaliśmy obojętni na humor i energię oraz bezpośredni kontakt z aktorami. Reagowaliśmy żywiołowo, wybuchając salwami śmiechu, przybijaliśmy piątki z aktorami, którzy pojawiali się wśród publiczności i integrowaliśmy się wspólnie tańcząc na koniec przedstawienia. Podziękowaliśmy aktorom za wspólnie spędzony czas gromkimi brawami na stojąco.
Wycieczka do „Zaczarowanego Wzgórza”
Dnia 25 października klasy trzecie udały się na wycieczkę do „Zaczarowanego Wzgórza” w Czasławiu. Od pierwszego momentu wzgórze zachwyciło uczniów piękną panoramą roztaczającą się na Beskid Wyspowy i Pogórze Wielickie. Zajęcia terenowe rozpoczęliśmy od bushcraftowej przygody podczas której uczniowie budowali szałasy, wieże, a także domy dla jeży. W trakcie wykonywania zadań musieli wykazać się umiejętnością współpracy, kreatywnością, a także troską o zasoby naturalne. Dodatkowo uczniowie mogli przypomnieć sobie wiedzę przyrodniczą dotyczącą warstwowej budowy lasu. Po powrocie z lasu czekał na nas pyszny obiad. Następnie niespodzianką była przejażdżka konna pod okiem instruktora. Dużo emocji dostarczyło także karmienie zwierząt gospodarskich w mini zoo. Zabawy dowolne na terenie zielonym były idealnym zakończeniem tego pełnego wrażeń wyjazdu.
Dyskoteka Andrzejkowa 22.11.2023 r.
Dyskoteka była organizowana przez RSUSP wraz z opiekunem. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas 4-8. Opiekę sprawowali wychowawcy klas. Poniżej kilka zdjęć.
Opiekun RSUSP Grzegorz Bochenek
Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klasy I - VIII
2W dniach 18 i 19 listopada 2021 roku po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole panią psycholog - Julię Kulik, która poprowadziła warsztaty profilaktyczne dla naszych uczniów. Warsztaty te, jak i poprzednie zostały zorganizowane we współpracy z Polskim Centrum Profilaktyki z Krakowa.
Dla najmłodszych uczniów klas I – III zostały zorganizowane zajęcia na temat: „Konflikt rówieśniczy – mówię, słucham, akceptuję”. Uczniowie wspólnie z prowadzącą poszukiwali odpowiedzi na pytanie, czym jest konflikt, jakie są jego powody, z czego one wynikają. W czasie ćwiczeń uczniowie mogli poznać sposoby rozwiązywania konfliktów, zdobywali wiedzę pomocną w sytuacji konfliktowej.
„BEZPIECZNI NA CO DZIEŃ”
Zapewnienie bezpieczeństwa wychowankom jest jednym z priorytetów w pracy wychowawczo – profilaktycznej, dlatego tak ważne jest podejmowanie inicjatyw w tym zakresie. Mając na uwadze uwrażliwienie dzieci na problematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, szczególnie w drodze do i ze szkoły, podjęto działania w ramach szkolnej akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczni na co dzień”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych i pogadankach, podczas których omawiali najważniejsze zasady z zakresu bezpieczeństwa na drodze do i ze szkoły. W czasie zajęć świetlicowych najmłodsi wychowankowie przygotowali transparenty, prace plastyczne oraz plakaty edukacyjne, a także mogli wykazać się swoją wiedzą, biorąc udział w przygotowanym quizie. Aktywnym uczniom zostały wręczone odblaski. Ponadto na szkolnym korytarzu zostały wyeksponowane gazetki profilaktyczno – edukacyj
Regulamin Szkolnego Konkursu „ NiEzWYKły- NIEBIESKI”
1. Postanowienia ogólne:
- Konkurs jest realizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2023r.
- Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VIII Szkoły Podstawowej w Krzywaczce.
- Czas trwania konkursu: 23.11.2023 r.
- Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników: 24.11.20
Regulamin Szkolnego Konkursu Plastyczno - Fotograficznego pod tytułem: „Moje hobby, moja pasja”
1. Postanowienia ogólne:
- Konkurs organizowany jest w ramach realizacji działań Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.
- Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Krzywaczce.
- Czas trwania konkursu: 14.11.2023r. – 07.12.2023r.
- Organizatorzy konkursu: mgr Ka
Regulamin Szkolnego Konkursu Profilaktycznego pod hasłem „Nie pal przy mnie, proszę”
1. Postanowienia ogólne:
- Konkurs realizowany jest w ramach promocji zdrowego i aktywnego stylu życia oraz profilaktyki uzależnień.
- Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Krzywaczce.
- Czas trwania konkursu: 14.11.2023 r. – 07.12.2023 r.
- Organizatorzy konkursu: mg
Szkoły pełne talentów 2
Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za wsparcie w akcji "Szkoły pełne talentów" edycja 2.
Zebrane punkty wymieniliśmy na zestaw gier, które wzbogacą zasoby świetlicy szkolnej. Dzięki nim każdy uczeń będzie miał możliwość wspólnej gry w towarzystwie rówieśników.
Podsumowanie akcji pomocy przytulisku w Harbutowicach
W ramach przeprowadzonej przez koło wolontariatu RSUSP uczniowie naszej szkoły dostarczyli min: karmy dla kotów, karmy dla psów, makarony, ryże, proszki do prania, płyny do płukania, płyny do naczyń. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, uczniom.
Dziękujemy pani Małgorzacie Górszczak za pomoc w zbiórce oraz panu Maciejowi Maciejowskiemu za zawiezienie darów do przytuliska.
Narodowe Święto Niepodległości
„Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi.
Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci”.Narodowe Święto Niepodległości społeczność szkolna obchodziła w piątek 10 listopada 2023 r. W myśl powyższego motta organizatorzy uroczystej akademii zabrali widzów w niezwykłą podróż w czasie. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt.: „Pociąg do wolności”. W scenerii dworca kolejowego narratorzy wprowadzili widzów w atmosferę poszczególnych okresów historycznych oraz etapów na drodze do suwerenności państwa polskiego. Poprzez kolejne stacje takie jak: Niewola, Powstania, I wojna światowa i w końcu Wolność uczniowie śledzili losy kolejnych pokoleń Polaków walczących o wolność ojczyzny. Wysłuchali utworów Ignacego Krasickiego, Cypriana Kamila Norwida, Marii Konopnickiej, Edwarda Słońskiego i wielu innych. Całość została uświetniona występem chóru szkol
Wyprawka czytelnicza dla uczniów klas pierwszych
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawkę czytelniczą w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. W skład wyprawki wchodzi książka Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” i broszura informacyjna dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.
Kampania, której celem jest promocja czytelnictwa, ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorzy pragną zachęcić uczniów klas pierwszych do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli.
Sprzątanie Cmentarza Parafialnego w Krzywaczce
W ramach działalności wolontariackiej Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej chętni uczniowie z klas 7,8 wzięli udział w akcji sprzątania cmentarza.
Wspólne wyjście na Cmentarz Parafialny w Krzywaczce odbyło się 30 października 2023 roku. Największym wyzwaniem było tradycyjnie uprzątnięcie liści. Zyskaliśmy też kilka informacji na temat historycznych miejsc na cmentarzu.
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
25 października 2023 roku odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Ceremonia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu. W dalszej części uroczystości uczniowie zaprezentowali wiersze oraz piosenki, wykazując się przy tym wiedzą na temat Patronki szkoły, swojej Ojczyzny, zachowania w szkole oraz poruszania się po drodze. Po krótkim programie artystycznym nastąpił długo wyczekiwany moment. Pierwszaki uroczyście ślubowały, że będą dbać o swoją Ojczyznę, godnie reprezentować szkołę oraz rozwijać swoje zdolności i umiejętności. Po złożeniu ślubowania przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego dokonała ołówkiem symbolicznego pasowania na ucznia. Następnie Pan Dyrektor wręczył każdemu pierwszakowi pamiątkowy dyplom. Po zakończonej akademii dzieci stanęły do pamiątkowego zdjęcia i rozeszły się do klas, gdzie czekał na nie poczęstunek.
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
„Z serca nauczać – to jest wielka sztuka”
Powyższe hasło stanowiło motto przedstawienia przygotowanego z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które społeczność naszej placówki obejrzała 17 października 2023 r. Część główną występu stanowiła scenka rozgrywająca się w sali lekcyjnej. Tutaj grupa uczniów pracowała nad ułożeniem programu akademii, a poszczególni wychowankowie prezentowali swoje pomysły.Jeden z pierwszych dotyczył historii Komisji Edukacji Narodowej obchodzącej w tym roku 250. rocznicę powstania. Kolejne stanowiły fragmenty wierszy poświęcone nauczycielom i ich codziennej pracy. Poza propozycjami lirycznymi pojawił się także aspekt humorystyczny – zaprezentowano publiczności -pół żartem, pół serio - różne typy nauczycieli oraz uczniów. Całość uświetnił występ chóru oraz życzenia złożone wszystkim pracownikom szkoły.
Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce
Dnia 29 września 2023 roku uczniowie klas drugich naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w fascynującej wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. Wycieczka rozpoczęła się wcześnie rano, gdy wszyscy uczniowie zebrali się przed szkołą, następnie autokarem udali się w kierunku malowniczego miasta - Wieliczka.
Spektakle profilaktyczne dla uczniów klas I-VIII
W naszej szkole 3 października 2023 roku zostały zorganizowane spektakle profilaktyczne dla uczniów klas I – VIII we współpracy z Teatrem „Kurtyna” z Krakowa.
Najmłodsi uczniowie z klas I – III obejrzeli bajkę profilaktyczną pt.: „Tajemniczy Skrzat”. Ten pełen dynamicznych i humorystycznych dialogów spektakl zwracał uwagę na problemy współczesnych dzieci, które zbyt dużo czasu spędzają przed ekranem telefonu, tabletu czy komputera; dzieci cierpiących na brak wspólnej zabawy z rówieśnikami i brak przebywania na świeżym powietrzu. W spektaklu zwrócono również uwagę na niewłaściwe odżywianie i otyłość wśród małoletnich. Zabawny Skrzat wraz z główną bohaterką Lenką przekazali uczniom cenne rady i wskazówki. Spektakl uzupełniony został wspólnym śpiewem, tańcem i pogadanką.
„WIELKA LEKCJA EKOLOGII W GMINIE SUŁKOWICE” – edycja III
30 września 2023 roku po raz trzeci zorganizowane zostały gminne Targi Ekologiczne, które były podsumowaniem projektu pod hasłem „Wielka lekcja ekologii w Gminie Sułkowice”.
Tegoroczne targi odbyły się na hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku. Nasza szkoła zaprezentowała stanowisko edukacyjne na temat ssaków zamieszkujących tereny naszego kraju. Uczniowie przygotowali ustną prezentację na temat ssaków, którą wzbogacili pokazami z wykorzystaniem zakupionych w ramach projektu pomocy edukacyjnych.
Wycieczka klas IV oraz V do Ojcowskiego Parku Narodowego
28 września 2023 r. uczniowie klas IV a, IV b oraz V wzięli udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego. Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie nowocześnie zaaranżowanej ekspozycji muzealnej w ośrodku edukacyjno-dydaktycznym parku. Nasi wychowankowie zapoznali się tutaj z zagadnieniami geologicznymi dotyczącymi rejonu Ojcowa, obejrzeli również rekonstrukcję jaskini oraz zabytki archeologiczne związane z liczącą ponad 120 tysięcy lat obecnością człowieka na tym obszarze. W końcowej część ekspozycji zaznajomili się z trzema charakterystycznymi dla parku środowiskamioraz z wybranymi przedstawicielami roślin i zwierząt. Cennym uzupełnieniem wizyty w muzeum okazał się prezentowany w sali projekcyjnej film 3D przedstawiający nie tylko tworzenie się doliny Prądnika od czasu górnej jury po czasy współczesne, ale także historię Ojcowskiego Parku Narodowego. Kolejnym etapem wycieczki był
Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2023/2024
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Krzywaczce uprzejmie informuje, że po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustalono dodatkowe dni wolne (wynikajace z § 5 ust. 1 rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego) od zajęć dydaktycznych dla szkoły podstawowej w roku szkolnym 2023/2024:
Warsztaty ekologiczne
Dnia 11 września uczniowie klas I-III wraz z dwoma oddziałami przedszkolnymi (pięciolatków i sześciolatków) wzięli udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną z Sułkowic. Tematyka warsztatów skoncentrowana była na czystym powietrzu oraz przeciwdziałaniu emisjom zanieczyszczeń. Początkowo uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczącej czynników wywołujących pożar oraz poznali negatywne skutki pożarów dla środowiska. Następnie strażacy przygotowali stacje zadaniowe, na których uczniowie mogli zobaczyć, w jaki sposób najczęściej dochodzi do pożaru w domu oraz możliwości jego ugaszenia i bezpiecznej ewakuacji. Dowiedzieli się, w jakie sprzęty wyposażony jest woź strażacki oraz jak przetransportować osobę ranną w pożarze. Uczniowie mieli także szansę poćwiczyć swoją zwinność na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Z kolei na ekostoisku dzieci dowiedziały
Szkolna akcja „Kwiaty mają moc”
Szanowni Rodzice, Nauczyciele, drodzy Uczniowie!
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w szkolną akcję „Kwiaty mają moc”, w ramach której zainteresowani mogą podarować sadzonkę kwiatów doniczkowych na szkolną „zieloną ścianę”. Wierzymy, że wspólnymi siłami sprawimy, że nasz szkolny korytarz znów będzie pełen kwiatów, a przebywanie wśród zieleni doda naszym uczniom energii.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
4 września 2023 roku o godzinie 10:30 w obecności zaproszonych gości: pana Artura Grabczyka burmistrza gminy Sułkowice oraz pana Dariusza Melerowicza wiceburmistrza gminy Sułkowice, odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Uczniowie naszej szkoły w krótkim programie artystycznym przybliżyli całej społeczności szkolnej wydarzenia z 1 września 1939 roku – wybuch II wojny światowej oraz bohaterską obronę naszej ojczyzny. Wspomnieli także podpisanie porozumień sierpniowych w 1980, które zapoczątkowały przemiany polityczne i gospodarcze w kraju. Nasi wychowankowie, recytując piękne wiersze, pożegnali dwa miesiące wspaniałych i beztroskich wakacji oraz powitali kolegów, koleżanki po długiej przerwie. Uroczystość uświetnił śpiewem chór szkolny pod dyrygenturą pani Małgorzaty Wątor. Następnie głos zabrał pan dyrektor Mirosław Chmiel, który złożył życzenia uczniom, rodzicom i na
Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września 2023 r. (tj. poniedziałek)
-Godzina 9:30 Msza Święta w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Krzywaczce
-Godzina 10:30 Uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w sali gimnastycznej ZPO w Krzywaczce
-Godzina 11:15 Spotkanie uczniów z wychowawcami klas w salach lekcyjnych
Harmonogram zebrań z rodzicami
11 września 2023 r. (tj. poniedziałek)
Klasa VIII godzina 16:00 mgr Ryszard Mecha w sali 22
Klasa II a godzina 16:30 mgr Małgorzata Miś w sali 10
Klasa II b godzina 16:30 mgr Karolina Wójtowicz w sali 2
Klasa III a godzina 16:30 mgr Zofia Brożyna w sali 11
Klasa III b 16:30 mgr Sylwia Herman w sali 3
Harmonogram zebrań z rodzicami grup przedszkolnych
4.09.2023 r. godzina 17:00 grupa I wychowawca: Anna Bobeł
5.09.2023 r. godzina 17:00 grupa II wychowawca: Ewa Bobeł
6.09.2023 r. godzina 17:00 grupa III wychowawca: Natalia Flak
7.09.2023 r. godzina 17:00 grupa V wychowawca: Joanna Chodurek
8.09.2023 r.godzina 17:00 grupa IV wychowawca: Katarzyna Biedka
Listy dzieci przedszkolnych i uczniów klasy pierwszej
Listy dzieci przedszkolnych i uczniów klasy pierwszej zostną wywieszone na drzwiach przedszkola i szkoły 31.08.2023 r. tj. czwartek o godzinie 12:00.
Z poważaniem
Sekretariat
Uwaga
Szanowni rodzice,
prosimy o odbiór obuwia zamiennego i odzieży zostawionej przez uczniów w ubiegłym roku szkolnym.
Termin do 31.08 2023 r. Po tym terminie rzeczy zostana przekazane do Fundacji PCK.
Z poważaniem
Sekretariat
Zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych
Zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych odbędzie się 4 września 2023 roku o godzinie 16:30.
Podręczniki do religii
PODRĘCZNIKI DO RELIGII W ROKU SZKOLNYM 2023/2024
1 klasa
Podręcznik z ćwiczeniami do nauki religii dla I klasy: Bóg jest naszym Ojcem,
Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski
Wydawnictwo św. Stanisława BM2 klasa
Podręcznik z ćwiczeniami do nauki religii dla II klasy pt.: Jezus jest naszym Zbawicielem,
Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski
Wydawnictwo św. Stanisława BM
Wyprawka pierwszoklasisty
WYPRAWKA UCZNIA KLASY I
Wyprawka szkolna na rok szkolny 2023/2024 dla klas pierwszych:
- 2 zeszyty w cienkie, kolorowe linie (16 lub 32 kartkowe);
- 3 zeszyty w kratkę (16 lub 32 kartkowe);
- piórnik wyposażony w 2 ołówki miękkie HB lub B, temperówkę, gumkę, klej Magic w sztyfcie, nożyczki, kr
Wyprawka przedszkolaka
Wychowawczynie oddziałów ustalą wyprawkę wspólnie z rodzicami na początku września.
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 cz.1
Dnia 23 czerwca 2023 roku o godzinie 8.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, które zostało przygotowane przez klasy trzecie we współpracy z klasami pierwszymi i drugimi. Nie zabrakło wierszy i piosenek, w których trzecioklasiści wspominali pierwsze kroki w szkole, sprawdziany, przyjaźnie. Klasy pierwsze odśpiewały „Marsz klasy pierwszej”, a przedstawiciele klasy drugiej, jak co roku pożegnali tegorocznych trzecioklasistów, życząc im wielu sukcesów. Uczniowie klasy drugiej B przygotowali taniec z szarfami. Na koniec uroczystości dzieci podziękowały swoim rodzicom, Panu Dyrektorowi, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud włożony w ich wychowanie. Po zakończonej akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, by odebrać świadectwa oraz nagrody książkowe.
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 cz.2
23 czerwca 2023 r. o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego. W obecności Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego, pana Roberta Bylicy, dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz uczniów przedstawieniem żegnali się ze szkołą uczniowie klas ósmych. Scenografia z wątkami marynarskimi oraz program nawiązywały do podróży człowieka przez życie. Chór szkolny pod dyrygenturą pani Małgorzaty Wątor pięknie wyśpiewał szanty i inne utwory.
SUKCESY NASZEJ UCZENNICY
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VII Zofia Topka zdobyła nagrodę główną w 17. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Magia teatru - Lalka teatralna”. Młodzi Artyści z całego kraju zgłosili do konkursu blisko 400 prac. Wykonane przez nich lalki przedstawiały niemal wszystkie postacie, jakie znamy z kultowych polskich bajek.
Wycieczka do Warszawy - Dzień pierwszy
Swoją podróż do Warszawy rozpoczęliśmy 14 czerwca o 6:30, wyruszając spod budynku naszej szkoły. Droga była długa, ale ciekawa. Każdy miał swoje zajęcie: niektórzy spali, inni rozmawiali, pozostali czytali lub grali. Nikt się nie nudził. Około godziny 12:00 dotarliśmy do stolicy. Od razu skierowaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam poznaliśmy dokładny przebieg zrywu skierowanego przeciw okupantom, a także skutki powstania. Obejrzeliśmy film pt. „Miasto ruin” ukazujący ogrom zniszczeń po II wojnie światowej. Następnie zwiedziliśmy Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego. Wszyscy byli pod wrażeniem wielkości stadionu, który może pomieścić nawet 58 tysięcy osób. Około godziny 17:00 zadowoleni udaliśmy się do hotelu. Tam zakwaterowaliśmy się, zjedliśmy obiadokolację i zbieraliśmy siły na kolejny dzień zwiedzania stolicy.
Wycieczka do Warszawy - Dzień drugi
Tego dnia po smacznym śniadaniu spotkaliśmy się z przewodnikiem – panem Jędrzejem i wspólnie wyruszyliśmy zwiedzać stolicę. Zobaczyliśmy stare miasto z jego rynkiem, urokliwymi kamienicami, katedrą, pomnikiem Małego Powstańca, Zamkiem Królewskim, placem Zamkowym, Kolumną Zygmunta i barbakanem. Przeszliśmy Traktem Królewskim i Krakowskim Przedmieściem. Widzieliśmy także plac Trzech Krzyży, pomnik Syrenki Warszawskiej, najwęższą uliczkę. Spacerowaliśmy w parku łazienkowskim. Podziwialiśmy pałac Na Wodzie z zewnątrz, Teatr w Starej Pomarańczarni oraz pomnik Chopina. Na koniec dnia przeżyliśmy chwilę zadumy przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie autokarem przejeżdżaliśmy ul. Wiejską, by zobaczyć sejm. Spacer po stolicy zakończyliśmy na cmentarzu Powązkowskim, gdzie widzieliśmy mogiły wielu artystów i zasłużonych osób m.in. bohaterów „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Po powroc
Wycieczka do Warszawy - Dzień trzeci
Trzeci dzień wycieczki rozpoczęliśmy o godzinie 7.30. Po obfitym posiłku, spakowani opuściliśmy hotel i udaliśmy się do autokaru. Pełni energii, wyruszyliśmy ba dalsze zwiedzanie. Pierwszym punktem na naszej był pomnik Janusza Korczaka, który znajdował się niedaleko Pałacu Kultury i Nauki. Nasza pani przewodnik opowiedziała nam pokrótce biografię Korczaka. Był on z wykształcenia był lekarzem. Pracował także jako wychowawca i pedagog. Pełnił funkcję dyrektora żydowskiego Domu Sierot w Warszawie. Po obejrzeniu pomnika Korczaka weszliśmy do Pałacu Kultury i Nauki. Stamtąd windą wyjechaliśmy na 30. piętro. Na samej górze naszym oczom ukazała się piękna panorama Warszawy. Mieliśmy chwilę czasu na podziwianie całej stolicy z okien pałacu i zrobienie zdjęć na pamiątkę. Te widoki na zawsze pozostaną nam w pamięci. Kiedy skończyliśmy oglądać panoramę Warszawy, wyszliśmy z budynku i udaliśmy się
WYCIECZKA KLAS 1
ezdeszczowa pogoda w środowy poranek 21 czerwca ogromnie ucieszyła uczniów klas 1. W tym dniu bowiem wybrali się na wycieczkę, a obranym kierunkiem był Park Edukacji Globalnej Wioski Świata w Krakowie. Jest to miejsce wyjątkowe, ponieważ dzieci bez biletu lotniczego przeniosły się w odległe zakamarki rożnych miejsc naszego globu. Młodzi podróżnicy zwiedzili między innymi ghańską wioskę, w której poznali afrykańskich wojowników, grali na tradycyjnych instrumentach oraz zobaczyli zabawki wykonane przez dzieci z Afryki. W peruwiańskiej chacie z kolei zobaczyli tamtejsze stroje i instrumenty, ponadto każdy uczeń mógł się przywitać z przyjazną lamą. W indiańskim tipi dzieci odkryły kulturę Indian, poznały ich dzieje, sztukę, tradycyjne symbole i rytuały. W igloo natomiast uczestnicy warsztatów odkrywali fascynujące oblicze Arktyki – klimat, przyrodę oraz obyczaje jej niezwykłych mieszkańców
Regulamin konkursu Zielnik drzew i krzewów
Czas realizacji konkursu: wrzesień 2023.
Termin składania prac: do 19 września 2023 r.
Adresaci konkursu: uczniowie klas I-III
Regulamin konkursu "Wystawa modeli zwierząt z recyklingu"
Czas realizacji konkursu: wrzesień 2023.
Termin składania prac: 19 września 2023.
Adresaci konkursu: uczniowie klas IV-VIII.
Szkolny Konkurs Piosenki Rozrywkowej
20 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbył się wokalny konkurs muzyczny. Zgodnie z regulaminem uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach : SOLIŚCI I DUETY.
W każdej z w/w kategorii ustalono PRZEDZIAŁY WIEKOWE:
- uczniowie klas I-III,
- uczniowie klas IV-VIII.
Klasę mogło reprezentować dwóch solistów (wyłonionych w wewnętrznym głosowaniu) oraz duet.
Laureaci Szkolnego Konkursu Plastyczno - Literackiego pt.: „Wykreuj zawód przyszłości”
Konkurs został skierowany do uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej w ramach realizacji działań Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego. Jego głównym celem było pogłębianie wiedzy na temat zawodów na współczesnym rynku pracy, szerzenie wśród uczniów świadomego zainteresowania zawodami, a także rozwijanie zdolności artystycznych i językowych oraz wspieranie rozwoju wyobraźni i kreatywności uczniów.
PROGRAM PROFILAKTYKI ZINTEGROWANEJ ARCHIPELAG SKARBÓW 2023
W dniach 29 i 30 maja 2023r. uczniowie klas VII – VIII uczestniczyli w realizacji programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów®.
Archipelag Skarbów ® to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla najstarszej młodzieży ze szkół podstawowych opracowany i nadzorowany przez specjalistów z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej. Program znajduje się w bazie programów rekomendowanych przez powołane do tego agendy państwowe: Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, Instytut Psychiatrii i Neurologii, Ośrodek Rozwoju Edukacji. Jego autorem jest dr Szymon Grzelak reprezentujący Instytut Profilaktyki Zintegrowanej.
Gminne Dyktando
13 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach odbyło się pierwsze Gminne Dyktando. Do rywalizacji przystąpiło 25 uczniów z trzech szkół podstawowych. Uczestnicy pisali dyktando pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i czujnością ortograficzną. W kategorii klas starszych pierwsze miejsce zajęła Julia Wierzba – uczennica klasy siódmej, zaś w kategorii klas młodszych drugie miejsce przypadło w udziale Blance Więcek – uczennicy klasy piątej. Wszystkim reprezentantom naszej szkoły gratulujemy, gdyż poziom konkursu był bardzo wyrównany.
Wycieczka do Wadowic
6 czerwca klasy IV i VI odwiedzili Dom Rodzinny, czyli Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Przed rozpoczęciem zwiedzania uczniowie posilili się słynną, wadowicką kremówką. Celem wizyty w Muzeum było upamiętnienie i upowszechnienie wiedzy na temat życia oraz nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, którą bardzo szczegółowo przekazał dzieciom pan Maciej Matoga, katecheta naszej placówki.
SUKCESY MUZYCZNE UCZENNICY KLASY IV
Hanna Pyrek zdobywa kolejne nagrody w muzycznych konkursach. Po III miejscu w Powiatowym Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej, gdzie sama wykonywała akompaniament na gitarze, wzięła udział w dwóch konkursach instrumentalnych. W dniach18-19 maja odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Gitarowy w Jabłonce. Hania w swoim debiucie zdobyła wyróżnienie jury. 3 czerwca zdobyła I miejsce w VIII Beskidzkim Konkursie Gitarowym w Sułkowicach. Młodej artystce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
XIII Powiatowy Festiwal Polskiej Piosenki Rozrywkowej + Senior
W dniu 31 maja 2023r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury odbyły się przesłuchania XIII Powiatowego Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej + Senior. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów w występach solowych oraz w duecie. Każdy występ i pokaz umiejętności wokalnych odniósł sukces:
Emilia Ledniowska klasa 2b – III MIEJSCE (kat. Szkoła Podstawowa I-IV SOLIŚCI)
Gminne Dyktando
13 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach odbyło się pierwsze Gminne Dyktando. Do rywalizacji przystąpiło 25 uczniów z trzech szkół podstawowych. Uczestnicy pisali dyktando pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i czujnością ortograficzną. W kategorii klas starszych pierwsze miejsce zajęła Julia Wierzba – uczennica klasy siódmej, zaś w kategorii klas młodszych drugie miejsce przypadło w udziale Blance Więcek – uczennicy klasy piątej. Wszystkich reprezentantom naszej szkoły gratulujemy, gdyż poziom konkursu był bardzo wyrównany.
Praca biblioteki szkolnej
Biblioteka szkolna będzie czynna:
-Środa 1215-1415
-Czwartek 1215-1415
-Piątek 1215-1415
Informacja Przychodni Medycyny Rodzinnej w Sułkowicach "Szczepienie HPV dla rocznika 2010 i 2011"
https://www.przychodnia-med.pl/aktualnosci/news-208
Ogólnopolski Konkurs Programistyczny "Gigathon".
Do uczestnictwa w "Gigathonie" zachęcam wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu informatyki, a do tego powalczyć o wyjątkowe nagrody o wartości ponad 60 tysięcy złotych (m.in. konsole, tablety, wyjazdy na obozy programistyczne).
Konkurs podzielony został na trzy kategorie wiekowe, które różnią się środowiskiem programowania:
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI ROZRYWKOWEJ
Organizator: mgr Małgorzata Wątor, mgr Aneta Opydo-Pałka
1. Cele konkursu:
- propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży;
- rozwijanie zamiłowania do śpiewu, jako jednej z form aktywności muzycznej;
- prezentacja zdolności muzycznych dzieci oraz ich osiągnięć wokalnych;
- rozwijanie wr
Wycieczka do Sandomierza
19 maja 2023 r. uczniowie klasy IV, V i VI wzięli udział w wycieczce do Sandomierza. Po długiejpodróży autokarem nasi wychowankowie szczęśliwie dotarli do miejsca, z którego razem z paniąprzewodnik rozpoczęli zwiedzanie miasta. Pierwszym punktem wyprawy była Bazylika Katedralnapw. Narodzenia NMP, gdzie uczniowie podziwiali bogato zdobione barokowe wnętrze i wysłuchalihistorii o początkach miasta. Następnie swe kroki skierowali do Domu Jana Długosza, jednego znajlepiej zachowanych gotyckich domów mieszkalnych. Wewnątrz mieszczą się obecnie bogate zbioryMuzeum Diecezjalnego, wśród których można zauważyć m.in. rękawiczki Królowej Jadwigi.Kolejnymi punktami wycieczki były: Brama Opatowska, 30 metrowa monumentalna budowla z XIVwieku stanowiąca pozostałość po murach obronnych miasta, oraz Podziemna Trasa Turystyczna, czyliczęść kilkukondygnacyjnych komór i chodników znajdujących się pod Starym
PODPISANIE UMÓW W SPRAWIE KORZYSTANIA Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO
Dyrektor ZPO w Krzywaczce informuje, że umowy w sprawie korzystania z usług Przedszkola Samorządowego w Krzywaczce na rok szkolny 2023/2024 należy podpisać w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 9 czerwca 2023 r.
Dyżur przedszkola-lipiec 2023 r.
Dyrektor ZPO w Krzywaczce informuje, że
w związku z zapytaniami, istnieje możliwość opieki przedszkolnej w lipcu dla grupy liczącej minimum 20 osób. Koszt dzienny wyżywienia przy 20 osobach 12 zł, plus czesne.
Zapisy w sekretariacie szkoły
od 15.05.2023r. do 23.05.2023 r.
(o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń)
NABÓR UCZNIÓW DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ NA ROK 2023/2024
Szanowni Państwo,
informujemy, że karty zapisu uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2023/2024 można pobrać w sekretariacie szkoły. Kartę zapisu należy zwrócić w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2023 r.
Sukcesy matematyczne
21 marca 2023 r. odbył się międzynarodowy konkurs "Kangur matematyczny 2023".
Z przyjemnością informujemy, iż dziewięcioro uczniów naszej szkoły uzyskało wysokie wyniki w konkursie.
Wyróżnienie z konkursie otrzymali:
a) w kategorii Żaczek:
Leśniak Anna
Kaderzawek Paulinab) w kategorii Maluch:
Dziedzic Kacper
Cupryś Matylda
Poznański Jan
Pyrek Hanna
Gminne Igrzyska Młodzieży w Piłce Nożnej
I miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży w Piłce Nożnej Chłopców.
Zawody odbyły się 10.05.2023 r. na obiektach sportowych „Gościbia”
w Sułkowicach.Grano systemem „każdy z każdym”.
Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze, zajęła I miejsce awansując do etapu powiatowego oraz otrzymała dyplom i piłkę.
GMINNY KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO „THE EXTRAORIDINARY LIFE OF MALALA YOUSAFZAI”DLA KLAS IV-VI
10 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się finał Gminnego Konkursu Języka Angielskiego, w którym wzięło udział 16 uczniów ze szkół podstawowych z Biertowic, Sułkowic, Harbutowic, Rudnika i Krzywaczki. Naszą placówkę w tym etapie reprezentowali uczniowie klasy V i VI: Laura Wierzbanowska, Jakub Kaczor i Tomasz Wiśnicz.
NASI FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
Konkursy organizowane przez Kuratorium Oświaty w Krakowie cieszą się wśród uczniów wielkim zainteresowaniem. Uczniowie z województwa małopolskiego co roku próbują swoich sił w tych prestiżowych zmaganiach, których celem jest wyłanianie talentów, uczniów wykazujących szczególne zainteresowanie wybraną dziedziną wiedzy. Każdy konkurs przedmiotowy rozpoczyna się od etapu szkolnego, potem najlepsi przechodzą do etapu rejonowego i wreszcie do etapu wojewódzkiego. Niewielu z uczestników dociera do finału, a zaszczytny tytuł laureata przypada tylko najlepszym. Zwycięzcy są zwolnieni ze zdawania egzaminu końcowego z danego przedmiotu i mają dodatkowe punkty przy rekrutacji do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.
Regulamin Szkolnego Konkursu Plastyczno - Literackiego pod hasłem: „Wykreuj zawód przyszłości”
1. Postanowienia ogólne:
- Konkurs organizowany jest w ramach realizacji działań Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.
- Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Krzywaczce.
- Czas trwania konkursu: 09.05 – 02.06.2023r.
- Organizatorzy konkursu: mgr Katarz
Gminny Turniej Piłki Nożnej
III miejsce w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców.
Zawody odbyły się 05.05.2023 r. na obiektach sportowych „Gościbia” w Sułkowicach.
Grano systemem „każdy z każdym”.
Nasza drużyna po wygraniu trzech meczy i dwóch porażkach zajęła III miejsce i otrzymała dyplom.
Skład zespołu: Jakub Kaczor, Dawid Gawęda, Szymon Krzywoń, Kamil Starowicz, Sebastian Płaczkowiec, Łukasz Dywan, Igor Stankiewicz oraz Wiktor Dybeł.
Akademia z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja
„Ucz się kochać kraj rodzinny
i to od najmłodszych lat.
Ważne, by szanować innych,
byś rozumiał lepiej świat…”
28 kwietnia 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W poetycko-muzycznym programie artystycznym młodsi uczniowie naszej szkoły przypomnieli wszystkim zebranym, czym jest konstytucja i dlaczego powinna być ważna dla każdego Polaka. Pomocne w wyjaśnieniach okazały się fragmenty z tekstów źródłowych, utworów literackich oraz wypowiedzi koleżanek i kolegów zebrane w filmowej sondzie. Druga część występu poświęcona symbolom narodowym – fladze oraz godłu Polski – stała się z kolei swoistą lekcją patriotyzmu, podczas której wychowankowie dowiedzieli się, jakie wartości są ważne w naszym kraju, dlaczego warto w nim zamieszkać, a także jak można służyć Polsce w okresie pokoju i w czasie wojny. Całość przedstawienia uzupełniały multimedia odpowiedn
Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W dniu 27 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach odbył się finał powiatowy 40. Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8a w składzie: Oskar Maślanka, Radosław Nalepa, Konrad Stankiewicz oraz Bartłomiej Burda – zawodnik rezerwowy.
Światowy Dzień Zdrowia 2023 pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich” #HealthForAll #WHO75
7 kwietnia 2023 r. Światowa Organizacja Zdrowia obchodziła 75. rocznicę swojego powstania. Rok jubileuszu 75-lecia WHO jest okazją do refleksji, ale i pobudzenia motywacji do działania, aby sprostać wyzwaniom zdrowotnym dziś i w przyszłości.
Prawo do zdrowia jest podstawowym prawem człowieka. Każdy powinien mieć dostęp do usług zdrowotnych, których potrzebuje.
Wycieczka do Kosmoparku
26 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy I wzięli udział w wycieczce do Kosmoparku, gdzie poznali tajemnice kosmosu. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Zwiedzanie zaczęliśmy od przejścia przez tunel czasoprzestrzenny. Tuż za nim czekał przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób mówił na temat rakiet, skafandrów i sprzętu, jakiego używają kosmonauci. Dowiedzieliśmy się, dlaczego po niebie latają satelity, kto był pierwszym człowiek na Księżycu oraz jak wygląda kosmiczne jedzenie. Po bardzo ciekawym oprowadzeniu przez przewodnika zaczęła się najlepsza zabawa. Między innymi na ekranach dotykowych dzieci sprawdziły, jak wygląda Układ Słoneczny. Następnie uczniowie założyli
INFORMACJA
W DNIU 02.05.2023 R. ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W KRZYWACZCE JEST NIECZYNNY
Festiwal Zawodów w Małopolsce
26 kwietnia 2023 r. uczniowie klas 8a i 8b wraz z wychowawcami uczestniczyli w Festiwalu Zawodów w Małopolsce. Targi odbywały się w hali EXPO Kraków. Informacje o wydarzeniu można przeczytać na stronie https://zawodowa.malopolska.pl.
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W dniu 21 kwietnia 2023 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce odbyły się eliminacje gminne 44. Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Uczestnicy turnieju rywalizowali w takich konkurencjach jak: test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, test dotyczący skrzyżowań, jazda w miasteczku komunikacyjnym oraz po torze przeszkód.
Laureaci Szkolnego Konkursu Profilaktycznego pod hasłem „Bezpieczny Internet – Stop Cyberprzemocy”
Konkurs został skierowany do uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej w ramach profilaktyki zagrożeń związanych z korzystaniem przez uczniów z Internetu za pośrednictwem komputera i urządzeń mobilnych.
Jego głównym celem było zwiększenie świadomości i wiedzy uczniów na temat zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, szczególnie w mediach społecznościowych oraz w dostępnych aplikacjach na telefony komórkowe. Zamysłem organizatorów było również przybliżenie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz kanonu kulturalnego zachowania się w sieci.
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ŚWIETLICOWEGO „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA”
Z przyjemnością informujemy, że dnia 05 kwietnia został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Świetlicowy pt.: „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”. Konkurs adresowany był do dzieci z klas 1 – 3. Każda osoba mogła zgłosić jedną pracę wykonaną dowolną techniką. Celem konkursu było:
- pobudzenie aktywności artystycznej,
INFORMACJA NA TEMAT TURNUSÓW REHABILITACYJNYCH DZIECI ROLNIKÓW
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Myślenicach przesyła informację na temat organizowanych przez KRUS bezpłatnych turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci rolników w okresie wakacji.
Z turnusów rehabilitacyjnych mogą skorzystać dzieci, których przynajmniej jeden z rodziców (prawny opiekun) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników. Istnieje również możliwość skierowania na rehabilitację dziecka, które uprawnione jest do renty rodzinnej.
Wyniki Gminnego Konkursu dla dzieci przedszkolnych "Kartka wielkanocna"
Wyniki konkursu "Kartka wielkanocna"
-
W dniach od 13 do 27 marca przedszkolaki z terenu gminy Sułkowice miały możliwość wzięcia udziału w konkursie pt. „Kartka Wielkanocna”. Celem konkursu było m. in.: podtrzymywanie tradycji wielkanocnych oraz poszerzanie wiedzy na ich temat, pobudzanie wyobraźni plastycznej, rozwijanie sprawności manualnej i kreatywności najmłodszych.
-
Wręczenie nagród za udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "Zakładka do książki".
Dnia 4 kwietnia 2023 roku w Zespole Placówek Oświatowych im. św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce odbyło się rozdanie nagród za udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Zakładka do książki”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III z terenu gminy Sułkowice i miał na celu rozwijanie inwencji twórczej, doskonalenie sprawności manualnej, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz uświadomienie konieczności szanowania książek.
Regulamin szkolnego konkursu plastyczno-technicznego pt. "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna"
Organizatorem konkursu jest świetlica szkolna Szkoły Podstawowej w Krzywaczce.
I. Cele konkursu:
- pobudzenie aktywności artystycznej,
- kultywowanie tradycji świątecznych,
- rozwijanie pomysłowości i zdolności manualnych.
II. Zasady uczestnictwa:
1.W konkursie mogą brać udział uczniowie klas I-III.
I i III miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym!
30 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Biertowicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny. Naszą szkołę reprezentowali: Jan Poznański, Kacper Dziedzic, Miłosz Dywan, Nazar Cherhik.
W tym roku trzecioklasiści, biorący udział w zmaganiach matematycznych, musieli wykazać się dużą wiedzą matematyczną oraz umiejętnością logicznego myślenia.
Gminny Konkurs Palm, Pisanek, Stroików i Kartek Świątecznych ROZSTRZYGNIĘTY
2 kwietnia 2023r.w Sułkowickim Ośrodku Kultury został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Palm, Pisanek, Stroików i Kartek Wielkanocnych.
Laureatami Konkursu z naszej szkoły zostali:
Kategoria palm- duże powyżej 2,5 m
- Wyróżnienie: Adam Rakoczy, Aleksandra Rakoczy, Jan Rakoczy
Kategoria palm-średnie do 2,5 m
"Zakładka do książki"
WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI”
Z przyjemnością informujemy, że Gminny Konkurs Plastyczny organizowany przez ZPO im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa przyznała
- wśród uczniów klas I:
I. miejsce Zofia Blak- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Wyszyńskiego w Sułkowicach
Szkolna Akcja Profilaktyczno – Edukacyjna pod hasłem: „Dbajmy o nasze bezpieczeństwo w sieci” #dbi2023
Na przełomie lutego i marca 2023 roku społeczność uczniowska naszej szkoły po raz kolejny dołączyła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i jest świętowany na całym świecie. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Całe podium dla nas! Sukces naszych uczniów w Gminnym Konkursie Ortograficznym
329 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Biertowicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Dziedzic, Krzysztof Malicki, Amelia Sidzina i Piotr Topka.
Podczas rozwiązywania testu konkursowego uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością zasad ortograficznych i umiejętnością stosowania ich w praktyce. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie uczniowie naszej szkoły, zajmując wszystkie miejsca na podium.
Występ karateków na medal !!!
4Występy naszych karateków znów na medal !!!
W dniu 24 marca odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin-Kan o Puchar Burmistrza Miasta Żywiec. W zawodach udział wzięło ponad 270 zawodników startujących w konkurencjach kata i kumite. Czterech zawodników reprezentujących Naszą sekcję „zameldowało” się na podium.
WARSZTATY PSZCZELARSKIE KLAS I-III
20 i 21 marca wraz z powitaniem pierwszego dnia wiosny uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich organizowanych przez państwa Elżbietę i Krzysztofa Janików. W tym czasie nasi wychowankowie poznali fascynujący świat pszczelej rodziny. Na początku dowiedzieli się, jakie znaczenie mają pszczoły dla otocząjącego nas środowiska. Poznali ich wygląd oraz nauczyli się odróżniać pszczoły od os.
WARSZTATY EKOLOGICZNE KLAS I-III
Dnia 24 marca uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach ekologicznychorganizowanych przez Urząd Miejski w Sułkowicach. Punktem wyjścia do działań warsztatowych było określenie, czym jest recykling. Uczniowie pod kierunkiem Prowadzącego przypomnieli sobie definicjętego pojęcia oraz jegosymbol. Po czym powtórzyli wiadomości dotyczące tego, jak należy segregować odpady. Po części teoretycznej dzieci wzięły udział w ćwiczeniach praktycznych, które polegały na dopasowaniu odpadów do odpowiednich koszy. Gdy wszystkie śmieci znalazły się już w pojemnikach, dzieci z pomocą Prowadzącego uzasadniały, dlaczego umieściły dany przedmiot w koszu w kolorze żółtym, zielonym, niebieskim, brązowym.
Wyjazd do Częstochowy
We wtorek 21 marca 2023 r. uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej w Krzywaczce udali się do Jasnogórskiego Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej. Celem tego wyjazdu było uczestnictwo w mszy świętej, podczas której modlili się o szczęśliwe zdanie egzaminów ósmoklasisty. Uczniowie złożyli swoje prośby i podziękowania na specjalnie zapisanych przez nich kartkach. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Salę Rycerską, Golgotę Jasnogórską, Bastion św. Rocha, Muzeum 600-lecia, Skarbiec oraz zakończyli swoją wizytę przejściem Wałami Jasnogórskimi. Opiekunami podczas wyjazdu byli: mgr Renata Trzebońska, mgr Grzegorz Bochenek, mgr Maciej Matoga i ks. diakon Michał Krasowski.
Kangur Matematyczny
16 marca 2023 roku czterdzieścioro czworo uczniów klas II – VIII wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania w czterech kategoriach wiekowych: Żaczek (klasa II), Maluch (klasa III i IV), Beniamin (klasa V i VI) oraz Kadet (klasa 7 i 8). Na rozwiązanie testu zawierającego 21 (Żaczek), 24 (Maluch) lub 30 zadań uczniowie mieli tylko 75 minut. Każdy uczestnik konkursu otrzymał od organizatorów układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego.
Kampania społeczna pt. "#Rozmawiaj#Reaguj"
Szanowni Rodzice,
poniżej zamieszczamy informacje na temat kampani społecznej "#Rozmawiaj#Reaguj".
Pismo_do_PCPR__OPS__POW_w_sprawie_kampanii_spolecznej_przeciw_pedofilii_..._(1).pdf
nie_rozmawialesv2_compressed-1.pdf
Uczniowie naszej szkoły wśród laureatów Gminnego Konkursu „W zaczarowanym świecie Ambrożego Kleksa”
Z przyjemnością informujemy, że czworo uczniów naszej szkoły znalazło się wśród laureatów finałowego etapu Gminnego Konkursu „W zaczarowanym świecie Ambrożego Kleksa” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II w Harbutowicach.
W tej części zmagań, która odbyła się 22 marca 2023 r., uczestnicy pracowali w dwuosobowych zespołach, a ich zadaniem było rozwiązanie testu sprawdzającego dokładną znajomość powieści Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa” oraz jej filmowej adaptacji w reż. K. Gradowskiego. Ponadto uczniowie musieli poradzić sobie z różnymi quizami, zgadywankami i rebusami przygotowanymi przez organizatorów.
Wycieczka klasy IV oraz V do Krakowa
9 marca 2023 r. uczniowie klasy IV oraz V wzięli udział w wycieczce do Krakowa, której pierwszym punktem była wizyta w Galerii Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach. W tym niezwykłym miejscu, pierwszej siedzibie Muzeum Narodowego na ziemiach polskich, nasi wychowankowie uczestniczyli w lekcji muzealnej „Namaluj mi bajkę! Legendy, baśnie i mity w obrazach”. Podczas zajęć czwarto i piątoklasiści nie tylko przypomnieli sobie podstawowe pojęcia teoretycznoliterackie związane z gatunkami epickimi, ale także nauczyli się dostrzegać elementy baśniowe, mityczne i legendarne na płótnach wybitnych polskich malarzy z XVIII i XIX wieku. W ćwiczeniach zespołowych, niczym detektywi, poszukiwali m.in. symbolicznego znaczenia podobnych do siebie portretów znanych z bajki I. Krasickiego „Malarze”, gołębi stojących u podstawy rzeźby „Pierwsze podszepty miłości” czy choćby lajkonika ukrytego w obrazie Hipo
Laureaci Szkolnego Konkursu Plastycznego pt.: „Jak dorosnę, to zostanę …”
Konkurs został skierowany do uczniów klas I – III szkoły podstawowej w ramach realizacji działań Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego. Jego głównym celem było kształtowanie wyobraźni dotyczącej przyszłości zawodowej oraz wspieranie kreatywności uczniów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Złożone prace plastyczne wykonane były różnymi technikami. W wyborze prac komisja konkursowa przyjęła następujące kryteria: zgodność pracy z tematyką konkursu, twórczość i kreatywność w ujęciu tematu, staranność wykonania i ogólne wrażenie estetyczne.
Regulamin Gminnego Konkursu Plastycznego "Zakładka do książki"
Regulamin Gminnego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas I-III
„ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI”
I. Postanowienia ogólne:
- Organizatorem konkursu jest Zespół Placówek Oświatowych im. św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce.
- Konkurs skierowany jest do uczniów klas I- III z terenu gminy Sułkowice.
- Czas
Regulamin Szkolnego Konkursu Profilaktycznego pod hasłem „Bezpieczny Internet – Stop Cyberprzemocy”
1. Postanowienia ogólne:
- Konkurs realizowany jest w ramach profilaktyki zagrożeń związanych z korzystaniem przez uczniów z Internetu za pośrednictwem komputera i urządzeń mobilnych.
- Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Krzywaczce.
- Czas trwania konkursu: 01.03
Rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Krzywaczce
Szanowni Rodzice
Dyrektor ZPO w Krzywaczce informuje, że nabór dzieci do Przedszkola Samorządowego w Krzywaczce na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będzie w terminie
od 21 lutego - 10 marca 2023 r.Wnioski dostępne w sekretariacie w godz. 7.00-15.00.
1. Dziecko w wieku 6 lat (rocznik 2017) jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.
2. Dzieci 3-; 4- i 5-letnie (rocznik 2020, 2019 i 2018) mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.
3. Dzieci 3-; 4-; 5- i 6-letnie (roczniki 2017-2020) - które nie uczęszczały w roku szkolnym 2022/2023 do przedszkola - biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola należy złożyć u dyrektora przedszkola.
Zapisy do Szkoły Podstawowej
Szanowni Rodzice
Dyrektor ZPO w Krzywaczce informuje, że zapisy dzieci z obwodu do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce na rok szkolny 2023/2024 odbędą się w terminie
od 21 lutego - do 10 marca 2023 r.Druki dostępne w sekretariacie w godz. 7.00-15.00.
Deklaracja kontynuowania wychowania przedszkolnego
Dyrektor ZPO w Krzywaczce informuje,
że rodzice dzieci 3, 4, 5 i 6-cio letnich powinni złożyć Deklaracje kontynuowania wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Samorządowym w Krzywaczce na rok szkolny 2023/2024 w terminie:
od 14 lutego do 20 lutego 2023 r.
Druki deklaracji dostępne w sekretariacie szkolnym.
II miejsce Amelii Pachytel w Mistrzostwach Powiatu w pływaniu na 50 metrów stylem klasycznym.
Zawody odbyły się 19.01.2023 r. na pływalni w Myślenicach. Naszą szkołę reprezentowali Amelia Pachytel (50 metrów stylem klasycznym), Oskar Maślanka (50 metrów stylem klasycznym), Radosław Nalepa (50 metrów stylem klasycznym) oraz Wojciech Żbik (50 metrów stylem dowolnym).
Wielki sukces osiągnęła Amelia Pachytel zajmując w swojej kategorii II miejsce. Z rąk organizatorów odebrała dyplom i medal. Uzyskała również awans do etapu wojewódzkiego.
Hazard? Nie daj się wciągnąć – akcja edukacyjna KAS
Dnia 17 stycznia 2023 roku uczniowie klas VII – VIII uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych nt.: „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości młodzieży o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz udziałem w nielegalnych grach hazardowych.
Regulamin szkolnego konkursu plastycznego pt.: "Moja ulubiona książka - projekt okładki"
Organizatorem konkursu jest świetlica szkolna Szkoły Podstawowej w Krzywaczce.
I. Cele konkursu:
- zachęcenie dzieci do czytania książek,
- rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej.
II. Zasady uczestnictwa:
1.W konkursie mogą brać udział uczniowie klas I-III.
2.Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do organizatora jednej pracy stanowiącej projekt okładki ulubionej książki.
Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny
Etap Gminny
11 stycznia 2023 r. na uroczyste posiedzenie Zarządu Gminnego OSP zostali zaproszeni laureaci Etapu Gminnego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego wraz z opiekunami. Burmistrz Gminy Sułkowice i prezes Zarządu podziękowali uczestnikom za udział w konkursie, następnie wręczyli dyplomy oraz nagrody.
Regulamin Szkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Jak dorosnę, to zostanę ...”
1. Postanowienia ogólne:
- Konkurs organizowany jest w ramach realizacji działań Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.
- Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Krzywaczce.
- Czas trwania konkursu: 04.01 – 31.01.2023r.
- Organizatorzy konkursu: mgr Katarzyna G
Podziękowania
Dyrektor ZPO w Krzywaczce
składa serdeczne podziękowania Państwu Klaudynie i Grzegorzowi Sowiźrałom za pomoc w wyposażeniu świetlicy szkolnej w pomoce naukowe oraz gry planszowe.
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.
Dyrektor i Rada Pedagogiczna
Zespołu Placówek Oświatowych w Krzywaczce
Gratulacje dla Pani Małgorzaty Wątor
Dyrektor Szkoły i Rada Pedagogiczna składają Pani Małgorzacie Wątor wyrazy uznania i najszczersze gratulacje z okazji otrzymania z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej odznaki honorowej "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Odznaczenie to jest świadectwem Pani zaangażowania w kultywowanie tradycji Naszego Regionu.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022
#unicefpoland #WorldChildrensDay
Każdego roku w naszej małej społeczności szkolnej podejmujemy głos w niezwykle ważnej sprawie, jaką są prawa dzieci na całym świecie i ich przestrzeganie. Nasze działania w tym zakresie wpisały się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka oraz akcję edukacyjną zorganizowaną przez UNICEF.
Podziękowania dla strażaków z OSP w Krzywaczce
5Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce składa serdeczne podziękowania strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywaczce za szybkie i sprawne usunięcie śniegu z dachu szkoły. Dzięki profesjonalnym działaniom i ofiarnej pracy strażaków możemy zapewnić bezpieczeństwo naszym uczniom i pracownikom. Dziękujemy za całoroczną współpracę. A z okazji nadchodzących świąt i Nowego Roku życzymy druhom wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym oraz bezpiecznej służby na rzecz społeczeństwa.
Wycieczka do Krakowa
8 grudnia uczniowie klas drugich wybrali się na lekcje muzealne do Krakowa, które zostały zrealizowane w ramach programu „Poznaj Polskę”. Pierwsze zajęcia odbyły się w Muzeum Archeologicznym, gdzie uczniowie mogli przenieść się w czasie i wyobrazić sobie, jak wyglądało życie dawnych mieszkańców Małopolski. Figury ubrane w stroje z tamtych czasów doprowadziły do „spotkania twarzą w twarz z przodkami”. Na koniec uczniowie uczestniczyli w warsztatach, na których wykonali z gliny prehistoryczne zwierzęta. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie uczniowie mogli się zapoznać z tradycją spożywania posiłków. Zobaczyliśmy w jakich naczyniach dawniej jedzono oraz podziwialiśmy piękną kolekcję kryształów i porcelany. Przy okazji wycieczki przypomnieliśmy sobie legendę o hejnale krakowskim, o powstaniu dwóch wież w kościele Mariackim, a także o tajemnicach tysiącletniej kated
WYCIECZKA KLAS III
24 listopada uczniowie klas III uczestniczyli w lekcjach muzealnych realizowanych w ramach programu „Poznaj Polskę”. Pierwsze zajęcia odbyły się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, gdzie dzieci zgłębiły wiedzę na temat budowy samolotu i szybowca. W trakcie przechadzania się po ekspozycji określały, które z maszyn ze względów konstrukcyjnych zalicza się do pierwszej, a które do drugiej grupy. Oprócz tego uczniowie poznali jeden z wyjątkowych samolotów- wiatrowiec, którego śmigło w odróżnieniu od śmigła śmigłowca jest wprawiane w ruch poprzez przepływ powietrza. Wizyta w Muzeum Lotnictwa była też okazją do poszerzenia wiedzy historycznej z zakresu roli polskich lotników w czasie II wojnie światowej. Trzecioklasiści usłyszeli o słynnym Dywizjonie 303 oraz o Pułku Nocnych Bombowców, który tworzyły tylko kobiety. Zwieńczeniem zajęć w Muzeum była wizyta we wnętrzu jednej z kabin śmigłowc
Uwaga!
Na terenie szkoły znaleziono klucze. Możliwość odbioru w sekretariacie szkolnym.
I miejsce chłopców w Gminnych Igrzyskach Młodzieży szkolnej w Koszykówce
Zawody odbyły się 01.12.2022 r. na obiektach sportowych SP w Rudniku. Brali w nich udział chłopcy i dziewczęta (kategoria wiekowa 2008/2009).
Grano systemem każdy z każdym. Chłopcy wygrali wszystkie mecze, a dziewczęta przegrały tylko z gospodyniami. I miejsce chłopców dało im awans do etapu powiatowego. Dziewczęta zaś zajęły II miejsce. Do Krzywaczki wróciliśmy z otrzymanymi dyplomami i piłką do koszykówki.
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ŚWIETLICOWEGO „PORTRET MISIA”
25 listopada obchodzimy co roku Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczno-techniczny pt.: „Portret Misia”. Konkurs był skierowany do uczniów z klas 1-3. Wpłynęło wiele ciekawych i oryginalnych prac. Każdy miś był inny. Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Bardzo trudno było wybrać najpiękniejsze Misie…
FINAŁ AKCJI CHARYTATYWEJ PT.: „UŚMIECH AFRYKI”
Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!
18 listopada br. zakończyliśmy trwającą miesiąc akcję pt.: „Uśmiech Afryki”. W tym czasie w szkole podstawowej i przedszkolu zbieraliśmy szczoteczki do zębów, pasty, nici dentystycznych oraz kubki. Dzięki Waszemu ogromnemu sercu pełnego dobroci i zaangażowania po przeliczeniu zgromadzimy 175 sztuk tubek past do zębów, 310 sztuk szczoteczek do zębów, 7 sztuk rolek dentystycznych oraz 10 sztuk kubków, co daje sumę 502 sztuk różnych artykułów. Wszystkie te rzeczy zostały spakowane i przekazane do Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Golkowicach k. Wieliczki, aby następnie wyruszyć do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie na Mazurach, gdzie dołączą do specjalnie przygotowywanych kontenerów z pomocą charytatywną dla placówek misyjnych na Czarnym Lądzie.
Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas II - VIII
Warsztaty profilaktyczne zostały zorganizowane dla uczniów klas II – VIII szkoły podstawowej we współpracy z Polskim Centrum Profilaktyki z Krakowa. Każda z klas uczestniczyła w dwugodzinnych zajęciach, a tematyka spotkań była odpowiedzią na potrzeby uczniów.
Dnia 9 listopada 2022 roku odbyły się warsztaty dla uczniów klas IV – VIII, które zostały poprowadzone przez pedagoga specjalnego, terapeutę - pana Łukasza Gołąbka. Uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w zajęciach nt.: „Integracja – jak budować dobre relacje z rówieśnikami”. Temat ten jest niezwykle ważny i wciąż aktualny, dzieci i młodzież potrzebują wsparcia w zakresie dbania o prawidłowe relacje z rówieśnikami, dlatego tak ważne jest poruszanie tego problemu, wskazywanie im wskazówek i zapewnienie wsparcia.
Akademia z okazji Święta Niepodległości
„Ojczyzna to my!” – takie hasło stanowiło motyw przewodni uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości zorganizowanej w naszej szkole 10 listopada 2022 r. W przedstawieniu poetycko-muzycznym uczestniczyli przede wszystkim uczniowie klas IV-VII, którzy wcielili się w role podróżników, osób zagubionych, szukających swego miejsca w świecie. Kobieta w czerni, przywołując fragmenty różnych utworów literackich deklamowanych przez kolegów i koleżanki, uświadomiła zebranym, że najwyższą wartość w ich życiu powinna stanowić Ojczyzna, a najlepszym miejscem do życia, w którym szanuje się kulturę, tradycję, wartości moralne, jest Polska. Recytacje wychowanków były uzupełnione o wiadomości historyczne dotyczące okoliczności utraty niepodległości przez nasz kraj. Wędrowcy wysłuchali również opowieści o nieudanych powstaniach z XIX wieku oraz o początkach polskiej państwowości i wielkim szczęściu
Wycieczka klas IV i V do Krakowa
18 listopada 2022 r. uczniowie klas IV i V wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Pierwszy punkt programu stanowiła wizyta w dawnej siedzibie królów Polski – Zamku Królewskim na Wawelu. W tym niezwykłym miejscu wychowankowie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Wawel legendarny i historyczny”, podczas której zwiedzili wybrane komnaty pełniące zarówno funkcje mieszkalne, jak i reprezentacyjne. Czwarto i piątoklasiści wysłuchali także legendarnych opowieści o władcach, którzy w sposób szczególny zapisali się na kartach historii. Drugim punktem wycieczki było obejrzenie w Teatrze Groteska spektaklu „Kapelusz za sto tysięcy” zrealizowanego na podstawie powieści A. Bahdaja. Nasi uczniowie poznali więc główną bohaterkę sztuki - dwunastoletnią Krysię, zwaną przez kolegów w swoim gangu Dziewiątką. Za sprawą przypadku ta odważna, zaradna i skora do natychmiastowego działania dziewczynka przeżyła
Laureaci Szkolnego Konkursu Plastycznego pt.: „Jesteśmy bezpieczni na drodze”
Konkurs został skierowany do uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Jego głównym celem była edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Złożone prace plastyczne wykonane były różnymi technikami. Ze względu na wyrównany i wysoki poziom prac komisja przyznała po dwa pierwsze i drugie miejsca.
„Szkoła pamięta” – ocalić od zapomnienia
Listopad jest miesiącem, który szczególnie nastraja do zadumy. Nie tylko wspominamy wtedy naszych bliskich zmarłych, ale w sposób wyjątkowy pragniemy czcić pamięć o tych, którzy w historii naszego narodu zapisali się złotymi zgłoskami szczególnie tych, którzy oddali własne życie, służąc ojczyźnie. Mając to na uwadze, w ramach akcji „Szkoła pamięta” wychowankowie świetlicy przygotowali gazetkę ścienną związaną z Narodowym Świętem Niepodległości. W sposób szczególny wyeksponowali w niej postać Józefa Piłsudskiego – Naczelnika Państwa Polskiego. Dodatkowo przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem zorganizowali akcję porządkowania bezimiennych i opuszczonych grobów na cmentarzu parafialnym w Krzywaczce. Tym samym oddali cześć zmarłym i okazali szacunek dla minionego pokolenia.
Ślubowanie klas pierwszych
28 października 2022 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Wychowankowie - pięknie wystrojeni, w okolicznościowych biretach - zebrali się na odpowiednio udekorowanej na tę okazję sali gimnastycznej i zaprezentowali program artystyczny. Po tych emocjach przyszedł czas na główny punkt programu, czyli pasowanie przy pomocy wielkiego ołówka na ucznia naszej szkoły. W obecności rodziców, gości, dyrekcji i nauczycieli pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Przyrzekali być wiernymi tradycji naszego kraju, szanować język i kulturę ojczystą, godnie reprezentować szkołę i dbać o jej dobre imię, a także obiecywali rozwijać swoje umiejętności i wiedzę według posiadanych zdolności i możliwości. Na koniec wszyscy uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy i książki.
Dzień Edukacji Narodowej 2022/2023
„Gdy dzieci są małe daj im solidne korzenie,
gdy są duże, podaruj im skrzydła”
W tym roku szkolnym 13 października uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy refleksją na temat wymienionej powyżej parafrazy słów Johana Wolfganga Goethego. Narratorzy prowadzący uroczystość podkreślili rolę nauczyciela w kształtowaniu młodego pokolenia. Zwrócili uwagę na to, że nauczyciel dla dziecka jest często trenerem, przyjacielem i przewodnikiem. To od niego uczeń czerpie wiedzę o tym, jak poruszać się w świecie. To on stwarza okazję do uczenia się, pokazuje, że warto marzyć i eksplorować świat. Mobilizuje do emocjonalnego rozwoju – odkrywa potencjał dziecka, po prostu - dodaje skrzydeł.
Wycieczka klas trzecich do Krakowa
12 października 2022 roku uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Pierwszym jej punktem była wizyta w Pracowni i Muzeum Witrażu. Nasi wychowankowie uczestniczyli tam w lekcji muzealnej oraz warsztatach. W trakcie pierwszej części dowiedzieli się jak powstaje witraż począwszy od projektu do jego realizacji na szkle. Mieli szansę poznać narzędzia wykorzystywane przez zawodowych witrażystów, przy czym największym zainteresowaniem cieszyły nożyczki z podwójnym ostrzem. Uczniowie zobaczyli w jak sposób cieniuje się figury, sylwetki z użyciem patyny, czyli sproszkowanego szkła. Samodzielnie za pomocą pędzelka zdejmowali warstwy patyny z przygotowanego witrażu. Oprócz tego zobaczyli piec, w którym przygotowuje się witraże. Dzieci były zadziwione tym, iż temperatura sięga tam powyżej 650 stopni Celsjusza. Po części teoretycznej pani przewodniczka zaprosiła grupę do zwiedzen
List Ministra Edukacji i Nauki
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej minister Przemysław Czarnek skierował list do dyrektorów szkół i placówek oświatowych, nauczycieli oraz pracowników oświaty. Podkreślił w nim, jak ważna jest rola nauczycieli w procesie nauczania i wychowania kolejnych pokoleń młodych ludzi.
załącznik: List_Ministra_Edukacji_i_Nauki_z_okazji_Dnia_Edukacji_Narodowej.pdf
Wycieczka do Oświęcimia
1.10.2022 r. klasy 8a i 8b odbyły wycieczkę do Oświęcimia. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie muzeum Auschwitz-Birkenau, byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Jest to miejsce, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych nacjach.
Szkoły Pełne Talentów
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Szkoły Pełne Talentów"
Jak przekazać szkole TALENCIAKA?
Wejdź na lidl.pl/szkoly, odszukaj naszą szkołe i przekaż Talenciaka lub przynieś do sekretariatu szkoły.
Wszystkich zaangażowanych nagrodzimy pochwałą.
UŚMIECH AFRYKI
Drodzy rodzice, uczniowie i nauczyciele!
Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą o włączenie się w szkolną akcję charytatywną pt.: UŚMIECH AFRYKI. Zbieramy szczoteczki do zębów (dowolne włosie, manualne - ręczne), pasty do zębów, kubki do mycia zębów i nici dentystyczne, które przekażemy szpitalom misyjnym i sierocińcom prowadzonych przez polskich misjonarzy w Afryce.
PROJEKT „EDUKACJA EKOLOGICZNA W GMINIE SUŁKOWICE” – edycja II
Zgłębiając temat „Woda w Gminie Sułkowice” uczniowie naszej szkoły po raz drugi włączyli się do projektu ekologicznego realizowanego we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Sułkowice. Głównym celem projektu było propagowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Nasi wychowankowie zaangażowali się w różnorodne działania, uczniowie z klas I – III wzięli udział w konkursie na wiersz o tematyce ekologicznej. Na ogromne gratulacje zasługuje Emilia Ledniowska (klasa II b), która zdobyła I miejsce oraz Józef Leniartek (klasa I a), który otrzymał wyróżnienie. Uczniowie klasy siódmej przygotowali pojazd ekologiczny, który został zaprezentowany w czasie targów i nagrodzony przez komisję. Uczniowie klas ósmych przygotowali plakaty edukacyjne zgłębiające temat „Wody w gminie Sułkowice” oraz makietę zalewu rekreacyjnego w Sułkowicach. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej wraz z naucz
Dodatkowe dni wolne
Dyretor ZPO w Krzywaczce uprzejmie informuje, że po zasięgnięciu opiniii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustalono dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych dla szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023:
1) 31 października 2022 r.
2) 2 listopada 2022 r.
3) 2 maja 2023 r.
Zbiórka zużytych baterii
Informujemy, że nasza szkoła we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej prowadzi zbiórkę zużytych baterii. Baterie można zostawiać w sekretariacie szkoły w godzinach od 7.00 do 15.00. Zbiórka trwa do końca października.
I miejsce w Mistrzostwach Gminy w Halowej Piłce Nożnej.
Zawody odbyły się 30.09.2022 r. na obiektach sportowych SP nr 2 w Sułkowicach. Brali w nich udział chłopcy w dwóch kategoriach wiekowych (urodzeni w latach 2008/2009 oraz młodsi).
Drużyna starsza po wygraniu rywalizacji w grupie, zwyciężyli również w finale. Tym samym wróciła do Krzywaczki z dyplomem i awansem do etapu powiatowego.
WYCIECZKA W GORCE
W dniu 22.09.2022 r. uczniowie klasy 8a i 8b wyruszyli na wycieczkę w Gorce. Celem wyjazdu było zdobycie Turbacza. Góra ta należy do tak zwanej Korony Gór Polski, czyli najwyższych szczytów poszczególnych pasm w Karpatach, Sudetach i Górach Świętokrzyskich. Turbacz ma wysokość 1310 m n.p.m., a wycieczka na jego szczyt to ponad trzygodzinna wyprawa. Szlak turystyczny wiedzie przez Gorczański Park Narodowy, w którym przywitał nas jego symbol, chroniony płaz - salamandra plamista. Podążaliśmy niebieskim szlakiem prowadzącym przez Polanę Oberówka wzdłuż Potoku Turbacz, a następnie skręciliśmy w las, i przeszliśmy przez szczyt Suchy Groń, Polanę Średnią i Czoło Turbacza do Schroniska PTTK pod Turbaczem. Droga nie była łatwa, często zatrzymywaliśmy się, aby odpocząć. Najlepszym miejscem do podziwiania widoków okazała się podszczytowa Hala Długa, ponieważ można z niej podziwiać pofałdowane Be
Tydzień Profilaktyki chorób zakaźnych
List_Pani_Marzeny_Machalek_____Sekretarza_Stanu_w_Ministerstwie_Edukacji_i_Nauki_skierowany_do_d.pdf
GRYPA_a_Pluca-i-cukrzyca_a_ulotka-1.pdf
GRYPA_a_Dzieci__ulotka-1.pdf
GRYPA_a_Seniorzy__ulotka-1.pdf
Szczepienia_-_profilaktyka_chorob_zakaznych._Przykladowe_scenariusze_zajec_edukacyjnych.pdf
Szczepienia_-_profilaktyka_chorob_zakaznych_Materialy_edukacyjne.pdf
Konkurs na wiersz o tematyce proekologicznej organizowany przez Urząd Miejski w Sułkowicach
Urząd Miejski w Sułkowicach zaprasza wszystkich uczniów klas I – III szkół podstawowych Gminy Sułkowice do wzięcia udziału w konkursie literackim, realizowanym w ramach programu – Edukacja Ekologiczna. Zadaniem uczestników konkursu jest:
a) ułożenie wiersza o tematyce proekologicznej, który będzie jednocześnie przedstawiał imię ekologicznej maskotki Gminy – pszczółki,
Szkolna akcja „Kwiaty mają moc”
Szanowni Rodzice, Nauczyciele, drodzy Uczniowie!
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w szkolną akcję „Kwiaty mają moc”, w ramach której zainteresowani mogą podarować sadzonkę kwiatów doniczkowych na szkolną „zieloną ścianę”. Wierzymy, że wspólnymi siłami sprawimy, że nasz szkolny korytarz znów będzie pełen kwiatów, a przebywanie wśród zieleni doda naszym uczniom energii.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 – list Ministra Edukacji i Nauki
Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 Minister Edukacji i Nauki skierował list do dyrektorów szkół, nauczycieli oraz uczniów. Przedstawił w nim kluczowe programy i przedsięwzięcia MEiN związane z unowocześnianiem edukacji oraz zmiany, które zaczną obowiązywać od 1 września.
Załącznik: List_Ministra_Edukacji_i_Nauki_na_rozpoczecie_roku_2022-2023.pdf
Akademia Rozpoczynająca Nowy Rok Szkolny 2022/2023
Pierwszy września to wyjątkowy dzień szczególnie dla uczniów, którzy po wakacyjnej rozłące ponownie spotykają się w szkole, aby podjąć nowe obowiązki edukacyjne. Temu wyjątkowemu spotkaniu towarzyszy uśmiech, radość, ale też niekiedy sentymentalne wspomnienie powoli kończącego się lata.
Po porannej mszy świętej uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Krzywaczce, aby uczestniczyć w akademii inaugurującej nowy rok szkolny 2022/2023. Przedstawienie, które oglądali, ukazywało symbolikę dnia 1 września, która z jednej strony nawiązuje do pożegnania wakacji i podjęcia szkolnych obowiązków, a z drugiej przypominała 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po koniec akademii głos zabrał Pan dyrektor mgr Mirosław Chmiel, który przywitał uczniów, rodziców i nauczycieli i wskazał na wyzwania, jakie ich czekają w nadchodzącym okresie dziesięciu miesięcy oraz rozdał uczniom
Warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży
Wraz z nadchodzącym startem nowego roku szkolnego pragniemy zaprosić Uczniów Państwa Szkołydo wzięcia udziału w 11. edycji „Koduj z Gigantami” – bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Motywem przewodnim warsztatów będzie cyberbezpieczeństwo.
Zakończenie roku szkolnego klas IV-VIII
24 czerwca 2022 r. miała miejsce akademia z okazji zakończenia roku szkolnego, która odbyła się w obecności wyjątkowych gości – Zastępcy Burmistrza Gminy Sułkowice, pana Dariusza Mellerowicza, oraz Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego, pana Roberta Bylicy. W pierwszej części uroczystości wszyscy zebrani obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klas ósmych. Podczas blisko godzinnego spektaklu wychowankowie po raz ostatni w tych murach uczestniczyli w inscenizowanych lekcjach szkolnych. Pół żartem, pół serio opowiedzieli oni zebranym o swym pobycie w naszej placówce. Ukazali absurdy, z którymi zmagają się w swej codziennej pracy zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.Pokazali także, że to właśnie dzięki szkole zaczynamy rozumieć otaczający nas świat, stajemy się samodzielni, obieramy sobie jakiś cel w życiu i zaczynamy dążyć do jego realizacji. Z przedstawionej w finale wystę