• I miejsce w Mistrzostwach Gminy w Halowej Piłce Nożnej.

            Zawody odbyły się 30.09.2022 r. na obiektach sportowych SP nr 2 w Sułkowicach. Brali w nich udział chłopcy w dwóch kategoriach wiekowych (urodzeni w latach 2008/2009 oraz młodsi).

            Drużyna starsza po wygraniu rywalizacji w grupie, zwyciężyli również w finale. Tym samym wróciła do Krzywaczki z dyplomem i awansem do etapu powiatowego.

            Skład drużyny: Dominik Sobesto, Konrad Stankiewicz, Radosław Nalepa, Wojciech Żbik, Wojciech Książek, Oskar Maślanka, Kacper Płaczkowiec oraz Jakub Ochman.

            Drużyna młodsza grała systemem każdy z każdym. Ostatecznie zajęła III miejsce i otrzymała dyplom.

            Skład drużyny: Jakub Kaczor, Dawid Gawęda, Kacper Bobeł, Szymon Krzywoń, Kamil Starowicz, Artur Bała, Łukasz Dywan oraz Igor Stankiewicz.

             

            Opiekun: mgr Grzegorz Bochenek

        • WYCIECZKA W GORCE
          • WYCIECZKA W GORCE

            W dniu 22.09.2022 r. uczniowie klasy 8a i 8b wyruszyli na wycieczkę w Gorce. Celem wyjazdu było zdobycie Turbacza. Góra ta należy do tak zwanej Korony Gór Polski, czyli najwyższych szczytów poszczególnych pasm w Karpatach, Sudetach i Górach Świętokrzyskich. Turbacz ma wysokość 1310 m n.p.m., a wycieczka na jego szczyt to ponad trzygodzinna wyprawa. Szlak turystyczny wiedzie przez Gorczański Park Narodowy, w którym przywitał nas jego symbol, chroniony płaz -  salamandra plamista. Podążaliśmy niebieskim szlakiem prowadzącym przez Polanę Oberówka wzdłuż Potoku Turbacz, a następnie skręciliśmy w las, i przeszliśmy przez szczyt Suchy Groń, Polanę Średnią i Czoło Turbacza do Schroniska PTTK pod Turbaczem. Droga nie była łatwa, często zatrzymywaliśmy się, aby odpocząć. Najlepszym miejscem do podziwiania widoków okazała się podszczytowa Hala Długa, ponieważ można z niej podziwiać  pofałdowane Beskidy, ostrzej zarysowane Pieniny i skaliste granie Tatr. Ze względu na warunki pogodowe, widoczność nie była zbyt dobra. Po dłuższym odpoczynku w schronisku wyruszyliśmy na szczyt. Zdobyliśmy Turbacz! Czekało nas jeszcze zejście, które też okazało się sporym wyzwaniem. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

          • Konkurs na wiersz o tematyce proekologicznej organizowany przez Urząd Miejski w Sułkowicach

            Urząd Miejski w Sułkowicach zaprasza wszystkich uczniów klas I – III szkół podstawowych Gminy Sułkowice do wzięcia udziału w konkursie literackim, realizowanym w ramach programu – Edukacja Ekologiczna. Zadaniem uczestników konkursu jest:

            a) ułożenie wiersza o tematyce proekologicznej, który będzie jednocześnie przedstawiał imię ekologicznej maskotki Gminy – pszczółki,

            b) nagranie filmiku z recytacją swojego wiersza.

            Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę indywidualną (organizator nie przyjmuje prac zbiorowych).  W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace autorskie (ułożone samodzielnie przez uczestników konkursu), dotąd niepublikowane w Internecie, w książkach i czasopismach, nienagradzane w innych konkursach. Prace zgłoszone do konkursu nie mogą naruszać praw autorskich.

            Do pracy należy dołączyć wypełnioną metryczkę, która stanowi załącznik do regulaminu (prace bez wypełnionej metryczki nie będą brane pod uwagę).

            Prace konkursowe (wiersz w formie papierowej oraz nagranie) należy złożyć u pedagoga szkolnego  lub wychowawczyni klasy do dnia 22 września 2022 roku. Rodzice / prawni opiekunowie zobligowani będą uzupełnić odpowiednią dokumentację zgodnie z regulaminem konkursu. Wszystkie prace konkursowe ze szkoły zostaną przekazane do Organizatora konkursu do dnia 26 września 2022 roku. 

            W załączeniu regulamin konkursu.

            Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować do pedagoga szkolnego – pani Katarzyny Gaweł.


            Załącznik: Regulamin Konkursu

        • Szkolna akcja „Kwiaty mają moc”
          • Szkolna akcja „Kwiaty mają moc”

            Szanowni Rodzice, Nauczyciele, drodzy Uczniowie!

            Zachęcamy wszystkich do włączenia się w szkolną akcję „Kwiaty mają moc”, w ramach której  zainteresowani mogą podarować sadzonkę kwiatów doniczkowych na szkolną „zieloną ścianę”. Wierzymy, że wspólnymi siłami sprawimy, że nasz szkolny korytarz znów będzie pełen kwiatów, a przebywanie wśród zieleni doda naszym uczniom energii.

            Chętnie przyjmiemy wszystkie gatunki kwiatów. Na naszej ścianie pięknie będą się prezentować różne odmiany paprotek, w tym paprotki szerokolistne, anturium, bluszcz, sansewieria, asparagus, palma mini chamedora.

            Kwiaty można składać w gabinecie pedagoga szkolnego, w sekretariacie szkoły lub u wychowawców.

            Dziękujemy za każdy gest wsparcia.

          • Akademia Rozpoczynająca Nowy Rok Szkolny 2022/2023

            Pierwszy września to wyjątkowy dzień szczególnie dla uczniów, którzy po wakacyjnej rozłące ponownie spotykają się w szkole, aby podjąć nowe obowiązki edukacyjne. Temu wyjątkowemu spotkaniu towarzyszy uśmiech, radość, ale też niekiedy sentymentalne wspomnienie powoli kończącego się lata.

            Po porannej  mszy świętej uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Krzywaczce, aby uczestniczyć w akademii inaugurującej nowy rok szkolny 2022/2023. Przedstawienie, które oglądali, ukazywało symbolikę dnia 1 września, która z jednej strony nawiązuje do pożegnania wakacji i podjęcia szkolnych obowiązków, a z drugiej przypominała 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po koniec akademii głos zabrał Pan dyrektor mgr Mirosław Chmiel, który przywitał uczniów, rodziców i nauczycieli i wskazał na wyzwania, jakie ich czekają w nadchodzącym okresie dziesięciu miesięcy oraz rozdał uczniom pierwszych klas drobne upominki.

            Za przygotowanie akademii odpowiedzialni byli: mgr Ewelina Mirocha – dekoracja; mgr Małgorzata Wątor – chór oraz mgr Maciej Maciejowski, mgr Maciej Matoga i mgr Ryszard Mecha.

             

            M. Matoga

          • Warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży

            Wraz z nadchodzącym startem nowego roku szkolnego pragniemy zaprosić Uczniów Państwa Szkołydo wzięcia udziału w 11. edycji  „Koduj z Gigantami” – bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Motywem przewodnim warsztatów będzie cyberbezpieczeństwo.

             

            Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pan Jarosław Szlachetka, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

            Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w naszej placówce w Myślenicach przy ul. Jana Sobieskiego 2a oraz online, w technologii wirtualnych klas. 

            Dla Uczniów z Myślenic i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:

            • klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition,
            • klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor,
            • klasy 7-8: wstęp do programowania w C# i Python,
            • szkoła średnia: wstęp do programowania w C# i Python.

            Termin warsztatów to sobota i niedziela, 10-11 września. 

            Zapisu mogą dokonać zainteresowani wydarzeniem Rodzice poprzez dostępny od 22 sierpnia formularz na stronie: www.kodujzgigantami.pl

            Z poważaniem,

            Izabela Poradowska

            Dyrektor 

            Giganci Programowania

            Myślenice., ul. Sobieskiego 2a

            Tel. 22 378 49 48

            www.giganciprogramowania.edu.pl

        • Zakończenie roku szkolnego klas IV-VIII
          • Zakończenie roku szkolnego klas IV-VIII

            24 czerwca 2022 r. miała miejsce akademia z okazji zakończenia roku szkolnego, która odbyła się w obecności wyjątkowych gości – Zastępcy Burmistrza Gminy Sułkowice, pana Dariusza Mellerowicza, oraz Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego, pana Roberta Bylicy. W pierwszej części uroczystości wszyscy zebrani obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klas ósmych. Podczas blisko godzinnego spektaklu wychowankowie po raz ostatni w tych murach uczestniczyli w inscenizowanych lekcjach szkolnych. Pół żartem, pół serio opowiedzieli oni zebranym o swym pobycie w naszej placówce. Ukazali absurdy, z którymi zmagają się w swej codziennej pracy zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.Pokazali także, że to właśnie dzięki szkole zaczynamy rozumieć otaczający nas świat, stajemy się samodzielni, obieramy sobie jakiś cel w życiu i zaczynamy dążyć do jego realizacji. Z przedstawionej w finale występu literackiej scenki można byłorównież odczytać ważną myśl, że proces poszukiwania swego miejsca w świecie jest często ważniejszy od jego efektu. W występie nie zabrakło oczywiście podziękowań dla wszystkich pracowników szkoły.Całe wydarzenie miało charakter nostalgiczno-rozrywkowy, a jego niezwykły nastrój budowała muzyka i wzruszające piosenki wykonane przez chór szkolny oraz ósmoklasistki pod dyrygenturą pani Małgorzaty Wątor.

            Drugą część programu – oficjalną – stanowiło rozdanie nagród, listów gratulacyjnych dla rodziców oraz świadectw z wyróżnieniem najlepszym uczniom z klas IV-VIII. Głos zabrali także zaproszeni goście – pan Dariusz Mellerowicz oraz pan Robert Bylica.

            Wszystkim absolwentom naszej szkoły życzymy sukcesów w realizacji swych planów życiowych. Mamy nadzieję, że nigdy nie zapomną ośmiu lat spędzonych w tej placówce.

            Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie akademii: Renata Trzebońska, Tomasz Kukla.

    • Librus Synergia