• Regulamin konkursu "Niezwykły instrument muzyczny"

• 26.03.2023 16:40
        • Konkurs plastyczno-techniczny „Niezwykły instrument muzyczny”

Cele konkursu:

• zainteresowanie dzieci muzyką
          • wzbogacenie wiedzy na temat instrumentów muzycznych, ukazanie różnorodności instrumentów muzycznych
          • rozwijanie sprawności manualnych i kreatywności dzieci
          • rozwijanie umiejętności artystycznych poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów
          • poznawanie nowych technik twórczych i rozwiązań konstrukcyjnych
          • promowanie postawy proekologicznej

• Warsztaty pszczelarskie

• 26.03.2023 16:34
        • W dniach 14 – 15.02 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pszczelarskie, dzięki którym dzieci dowiedziały się: jak wyglądają pszczoły i jak je odróżnić od os, w jaki sposób pszczoły w ulu dbają o ich królową i co robią, żeby przetrwać zimę. Zapoznały się z różnicami w wypełnieniu ramek na produkty pszczele. Miały okazję bliżej poznać wosk i z niego wytworzyć swoje świeczki. Sprawdziły czy na wosku można rysować oraz czy jest masą, z której można coś ulepić. Zabawom i uśmiechom nie było końca.