• Wyniki konkursu przedszkolnego "Robot przyszłości"

• 22.04.2024 19:53
      • 14 marca ogłoszono konkurs Robot przyszłości dla dzieci przedszkolnych z Zespołu Placówek Oświatowych im. św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce. Prace konkursowe można było składać do 29 marca 2024 roku. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastyczno-technicznej, dowolną techniką, w formie przestrzennej (nie większej niż 50cm), zgodnej z tytułem konkursu. Prace przestrzenne należy wykonać techniką dowolną.

• Celami konkursu było propagowanie wśród dzieci zainteresowania nowymi technologiami i wykorzystaniem ich w celach edukacyjnych, uświadamianie istoty wykorzystywania zaawansowanych rozwiązań technicznych w celu ułatwiania życia ludzi, rozwijanie wyobraźni twórczej dziecka, kształcenie umiejętności tworzenia określonych form plastycznych z wykorzystaniem różnych materiałów, rozwijanie sprawności manualnych i kreatywności dzieci, poznawanie nowych technik twórczych i rozwiązań konstrukcyjnych.

Prace konkursowe były oceniane w 2 kategoriach wiekowych: 3- 4-latków, 5- 7-latków. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów I, II i III miejsca w każdej grupie wiekowej. Zebrano 32 prace konkursowe, a jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

Dzieci młodsze:

1 miejsce: Matylda Bobeł gr. III

2 miejsce: Emilia Niedbała gr. IV

3 miejsce: Franciszek Szpak gr. IV

Dzieci starsze:

1 miejsce: Łucja Szpak gr. II

2 miejsce: Julia Faber gr. I

3 miejsce: Szymon Kołodziej gr. I

Przyznano również dwa wyróżnienia, dla Michaliny Majki z grupy IV i Antoniego Kaczora z grupy II

Jury brało pod uwagę: pomysłowość, sposób zastosowania technik plastycznych, jakość wykonania, przekaz merytoryczny związany z tematem pracy, widoczny wkład dziecka w wykonanie pracy.

Wszystkie dzieci, biorące udział w konkursie nagrodzono dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Galeria prac konkursowych.