• Regulamin konkursu "Robot Przyszłości"

• 06.03.2024 20:51
      • Konkurs plastyczno-techniczny:

„Robot przyszłości”

• Cele konkursu:

• propagowanie wśród dzieci zainteresowania nowymi technologiami i wykorzystaniem ich w celach edukacyjnych;
        • uświadamianie istoty wykorzystywania zaawansowanych rozwiązań technicznych w celu ułatwiania życia ludzi;
        • rozwijanie wyobraźni twórczej dziecka;
        • kształcenie umiejętności tworzenia określonych form plastycznych z wykorzystaniem różnych materiałów;
        • rozwijanie sprawności manualnych i kreatywności dzieci
        • poznawanie nowych technik twórczych i rozwiązań konstrukcyjnych.

Regulamin konkursu:

Organizatorem konkursu jest Przedszkole Samorządowe w Krzywaczce. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-7 lat (z oddziałów I-V), uczęszczających do przedszkola.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastyczno-technicznej zgodnej z tytułem konkursu. Prace przestrzenne należy wykonać techniką dowolną.

Warunkiem przyjęcia prac jest dołączenie do pracy metryczki zamieszczonej na odwrocie pracy

Technika wykonania pracy: forma przestrzenna (nie większa niż 50cm)

Kryterium oceny prac:

• pomysłowość;
        • sposób zastosowania technik plastycznych;
        • jakość wykonania;
        • przekaz merytoryczny związany z tematem pracy;
        • widoczny wkład dziecka w wykonanie pracy.

Prace należy składać w przedszkolu do 29 marca.

Prace konkursowe będą oceniane w 2 kategoriach wiekowych: 3- 4-latków, 5- 7-latków

Komisja konkursowa wyłoni laureatów I, II i III miejsca w każdej grupie wiekowej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 12 kwietnia 2024r. Prace oceniane będą przez jury powołane przez organizatora. Wyniki konkursu ogłoszone będą na stronie internetowej przedszkola. Prace zostaną zwrócone twórcom.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dzieci, publikację prac na stronie internetowej przedszkola.

Wzór metryczki pracy:

• imię i nazwisko dziecka -autora pracy;
        • wiek dziecka;
        • tytuł pracy.