• maj

25.05.2023 16:43
          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W dniu 10 maja 2023 r. uczniowie uczestniczący w zajęciach robotyki ponownie pracowali z mikrokontrolerem Arduino Uno, zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z budową i zasadą działania matrycy LED. Następnie na podstawie schematu podłączyli matrycę LED do mikrokontrolera. Po sprawdzeniu prawidłowości połączeń, podopieczni wgrali do mikrokontrolera testowe programy, wyświetlające na matrycy różne obrazki i animacje.

• kwiecień

24.04.2023 23:16
          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W dniu 21 kwietnia 2023 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce odbyły się eliminacje gminne 44. Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
          Uczestnicy turnieju rywalizowali w takich konkurencjach jak: test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, test dotyczący skrzyżowań, jazda w miasteczku komunikacyjnym oraz po torze przeszkód.

Po dokładnym podliczeniu wyników wyłoniono zwycięzców turnieju:

Wyniki drużynowe (GRUPA I)
          I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach
          II miejsce – Szkoła Podstawowa w Krzywaczce
          III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułkowicach

Wyniki drużynowe (GRUPA II)
          I miejsce – Szkoła Podstawowa w Krzywaczce
          II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach
          III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułkowicach
          IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Harbutowicach

Wyniki indywidualne (GRUPA I)
          I miejsce – Oliwier Pitala (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach)
          II miejsce – Igor Stankiewicz (Szkoła Podstawowa w Krzywaczce)
          III miejsce – Karol Piątkowski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach)

Wyniki indywidualne (GRUPA II)
          I miejsce – Radosław Nalepa (Szkoła Podstawowa w Krzywaczce)
          II miejsce – Jan Bargieł (Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułkowicach)
          III miejsce – Dawid Moroń (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach)

Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów dokonali: burmistrz Artur Grabczyk wraz z zastępcą Dariuszem Melerowiczem oraz dyrektor szkoły - Mirosław Chmiel.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkie zdjęcie dokumentujące przebieg Turnieju zostały wykonane aparatem cyfrowym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Album fotograficzny
        • marzec

13.04.2023 15:40
          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W dniu 23 marca 2023 r. podczas lekcji informatyki uczniowie klasy ósmej pracowali z zestawem mikrokontrolerów zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Podczas zajęć podopieczni zapoznali się z budową mikrokontrolera oraz elementami elektronicznymi takimi jak rezystor i dioda LED. Korzystając z oprogramowania Arduino zainstalowanego na komputerach w pracowni, uczniowie stworzyli program, którego zadaniem było włączanie i wyłączanie diod w odpowiedniej kolejności.

• luty

22.02.2023 18:33
          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W dniu 15 lutego uczniowie uczestniczący w zajęciach robotyki poznali możliwości drona Tello EDU, zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W tym celu udali się na salę gimnastyczną, gdzie pod opieką nauczyciela doskonalili umiejętność latania dronem.

• styczeń

03.02.2023 08:42
          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W dniu 11 stycznia podopieczni korzystając z klocków Lego Spike Prime zbudowali manipulator do przenoszenia elementów. Na początku poznali budowę, zasadę działania oraz zastosowanie manipulatora.  Następnie za pomocą aplikacji Lego Spike zaprogramowali manipulator tj. określili jakie ruchy będą wykonywać silniki sterujące robotem.