• grudzień

22.02.2023 00:37
          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W dniu 7 grudnia podczas zajęć robotyki po raz pierwszy została uruchomiona drukarka 3D zakupiona w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Przed przystąpieniem do pracy uczniowie poznali instrukcją obsługi oraz zasadę działania drukarki.
          Podczas zajęć, które odbyły się 14 grudnia został wybrany model do drukowania. Spośród wielu wzorów najbardziej spodobał się motyw świąteczny tj. gwiazdka i choinka. Po wielu godzinach drukowania na stole drukarki pojawiły się oczekiwane elementy, które po złożeniu stały się piękną ozdobą naszej pracowni.

• listopad

07.11.2022 19:14
          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W dniu 04.11.2022 r. uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem robotów Photon i klocków Lego, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z nowymi technologiami, rozwijanie kreatywności i wyobraźni przestrzennej.

• październik

03.02.2023 01:49
          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W dniu 26.10.2022 r. uczniowie klasy 6 po raz kolejny uczetniczyli w zajęciach pozalekcyjnych z robotyki. Podczas spotkania, pierwsza grupa kończyła budowę i programowanie robota bazowego z czujnikiem koloru. Druga grupa programowała robota photon, którego zadaniem była jazda po wyznaczonej trasie. W pracy z photonem wykorzystano matę edukacyjną, zakupioną w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• wrzesień

03.02.2023 01:49
          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W dniu 28.09.2022 r. uczniowie klasy VI pod opieką nauczyciela techniki odwiedzili pracownię robotyki. Podczas zajęc zapoznali się z robotem photon oraz z zestawem klocków LEGO Education SPIKE Prime. Korzystajac z dedykowanych aplikacji zbudowali i zaprogramowali swoje pierwsze roboty.