• LUTY W ŚWIETLICY

02.04.2023 23:35
      Luty wychowankowie świetlicy rozpoczęli od pogadanki na temat: Kim był św. Walenty. Poznali zwyczaj obchodzenia walentynek, uczyli się umiejętności mówienia i okazywania sobie uczuć. W tygodniu poświęconym przyjaźni próbowali odpowiedzieć na pytanie, jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel. Poznali sposoby rozwiązywania konfliktów, a także rozwijali swoje umiejętności w zakresie współpracy i współdziałania w grupie. W ostatnim tygodniu dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie: dlaczego warto czytać? Poznały różnice między bajką, a baśnią. Podczas zabaw wcielały się w bajkowe postaci. Opowiadały swoją ulubioną baśń oraz opisywały ulubionego bohatera. Podczas zajęć plastycznych dzieci poznały nowe techniki plastyczne, wykonywały liczne prace, które zdobią korytarze szkoły. Dzieci  miło spędzały czas podczas wspólnych gier i zabaw.

• STYCZEŃ W ŚWIETLICY

07.03.2023 23:55
      „Miesiąc styczeń - czas do życzeń”. Pod takim hasłem dzieci rozpoczęły pierwszy miesiąc nowego roku. Uczniowie składali sobie życzenia noworoczne oraz zapoznali się z tradycjami i przysłowiami dotyczącymi nowego roku. Podczas pogadanki dzieci rozważały rolę czasu w życiu człowieka. Zastanawiały się, jak należy go właściwie wykorzystać, jak dobrze gospodarować czasem.
      Wychowankowie zapoznali się z tradycją karnawałową oraz wysłuchali ciekawostek związanych z tym okresem. Projektowali oryginalne stroje na bal karnawałowy, wykonywali różne maski oraz omawiali temat „Kim będę na balu?”.
      Kolejny tydzień w świetlicy szkolnej poświęcony był tematyce dwóch specjalnych dni: Dzień Babci i Dzień Dziadka, które mimo zimna za oknem rozgrzały serca dzieci. Uczniowie chętnie opowiadali o tym, za co kochają te ważne dla nich osoby. Dyskutowali o potrzebie okazywania szacunku i serdeczności starszym ludziom.
      W ostatnim tygodniu stycznia tematem przewodnim było  bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu. Wychowankowie wypowiadali się, jak aktywnie i bezpiecznie będą spędzać zbliżające się ferie zimowe. Ponadto wykonywali wiele prac technicznych i plastycznych.

• GRUDZIEŃ W ŚWIETLICY

31.01.2023 22:53
      Tematem przewodnim grudnia były chodzące anioły - wolontariusze i pomocnicy Świętego Mikołaja. Miało to związek z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, który przypada 5 grudnia. Był on także obchodzony  w naszej świetlicy. Podczas rozmowy kierowanej, uczniowie dowiedzieli się, czym zajmuje się wolontariusz i kto może nim zostać. Wychowankowie wypowiadali się na temat, w jaki sposób  każdego dnia można bezinteresownie pomagać innym ludziom.
      Poznali również historię św. Mikołaja oraz tradycje z nim związane. W kolejnych tygodniach grudnia w  świetlicy można było odczuć już prawdziwą magię świąt. Dzieci zapoznały się i utrwaliły wiedzę na temat zwyczajów i tradycji związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia. Wysłuchały legendy o pochodzeniu choinki. Wykonywały rożnymi technikami, piękne ozdoby bożonarodzeniowe, które ozdobiły świetlicę, choinkę oraz zostały zaprezentowane na tablicy szkolnej. Podczas zajęć rozbrzmiewały melodie kolęd i pastorałek. 22 grudnia dzieci brały udział w przedstawieniu świąteczno-noworocznym.

• Regulamin szkolnego konkursu plastycznego pt.: "Moja ulubiona książka - projekt okładki"

31.01.2023 20:18

Organizatorem konkursu jest świetlica szkolna Szkoły Podstawowej w Krzywaczce.

I. Cele konkursu:
      - zachęcenie dzieci do czytania książek,
      - rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej.

II. Zasady uczestnictwa:
      1.W konkursie mogą brać udział uczniowie klas I-III.
      2.Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do organizatora jednej pracy stanowiącej projekt okładki ulubionej książki.

• LISTOPAD W ŚWIETLICY

08.01.2023 23:31
      Listopad to miesiąc szczególnej zadumy, dlatego zajęcia świetlicowe rozpoczęliśmy od pogadanek na temat Święta Zmarłych oraz tradycji związanych z tym dniem. Uczniowie wysłuchali wiersza ks. J.Twardowskiego pt. „Spieszmy się kochać ludzi” oraz innych utworów tematycznie związanych z przemijaniem. Oglądali prezentację „Dziady i Halloween” odnoszącą do tradycji słowiańskich i anglojęzycznych.

Drugi tydzień listopada uczniowie rozpoczęli od kształtowania postaw patriotycznych. Zapoznali się z historią odzyskania niepodległości przez Polskę oraz uświadomili sobie ważność Narodowego Święta Niepodległości i konieczność jego obchodów. Wychowankowie brali też udział w akademii szkolnej z tej okazji.

W kolejnym tygodniu  dzieci rozmawiały na temat różnic między ludźmi i o tolerancji.  Przypominały sobie zasady dobrego zachowania oraz kodeks życzliwego człowieka. Dzieci dowiedziały się, czym jest organizacja UNICEF  oraz brały udział w szkolnej akcji edukacyjnej „Świadomi swoich praw”.

Kolejny tydzień rozpoczął się od pogadanki na temat poszanowania zabawek własnych oraz świetlicowych. Uczniowie  opowiadali o swoich ulubionych zabawkach. Szczególną uwagę poświęcili misiom z powodu obchodzonego Dnia Pluszowego Misia. Zapoznali się również z tradycjami  andrzejek i katarzynek oraz wskazywali podobieństwa i różnice między nimi