Zamień granie na programowanie z clickON!
Zamień granie na programowanie z clickON!
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat na clickON – darmowe
warsztaty programistyczne, które otworzą drzwi do świata nowych technologii!
To pierwsza edycja tego wyjątkowego wydarzenia, którego celem jest promowanie nauki
programowania i pokazanie młodym ludziom, że komputer może służyć nie tylko do grania,
ale także do twórczej i konstruktywnej nauki.
Co czeka na uczestników?
Podczas warsztatów młodsi uczniowie poznają podstawy kodowania w środowiskach takich
jak Scratch i Minecraft Education, które uczą przez zabawę. Starsi natomiast zgłębią tajniki
bardziej zaawansowanych języków programowania, takich jak Python i C#, zdobywając
solidne fundamenty w świecie nowych technologii.
Gdzie i kiedy?
23 - 25 stycznia, 31 stycznia - 1 lutego oraz 6 - 9 lutego
Lokalizacja: Myślenice, ul. Gałczyńskiego 16Dołącz do nas i rozpocznij swoją przygodę z nowymi technologiami!
Liczba miejsc w grupach jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiego zapisu, aby
zarezerwować miejsce na warsztatach!Zapisy: https://clickon.edu.pl lub ☎ 607 904 609
Patronat nad wydarzeniem sprawują:
Minister Edukacji
Ministerstwo Cyfryzacji
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice
Starosta Myślenicki
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawcych
Szanowni Państwo,
2 i 3 stycznia 2025 r. (tj. czwartek i piątek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
W tych dniach uczniowie mogą skorzystać z zajęć opiekuńczo-wychowawczych w świetlicy szkolnej.
Rodziców zainteresowanych opieką szkoły, prosimy o zgłoszenie tego faktu wychowawcy klasy do 19 grudnia 2024 r.
Laureaci Szkolnego Konkursu Plastycznego pt.: „Moja ścieżka do kariery”
Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji działań Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego. Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV – VIII. Jego głównym celem było pogłębienie wiedzy na temat zawodów na współczesnym rynku pracy, szerzenie wśród uczniów świadomego zainteresowania zawodami, a także rozwijanie umiejętności planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej.
Komisja konkursowa oceniła zgromadzone prace plastyczne uczniów zgodnie z regulaminem konkursu. W wyborze prac komisja konkursowa przyjęła następujące kryteria: zgodność pracy z tematyką konkursu, twórczość i kreatywność w ujęciu tematu, staranność wykonania i ogólne wrażenie estetyczne.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: Maja Mikołajczak kl. IV a
II miejsce: Emilia Ledniowska kl. IV b
III miejsce: Alicja Burda kl. V a
Wyróżnienie: Amelia Sidzina kl. V a , Ewa Pac kl. V a, Jan Rakoczy kl. V b
Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Życzymy dalszych sukcesów i pielęgnowania swoich pasji.
Pamiętajmy, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.
Organizatorzy
Wycieczka klas trzecich do Krakowa
13 grudnia 2024 r. uczniowie kl. III a i III b wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Priorytetowym punktem wyjazdu była wizyta w Zamku Królewskim na Wawelu, a dokładnie w jego siedzibie - Państwowe Zbiory Sztuki. Nasi wychowankowie brali tam udział w lekcji muzealnej „Co archeolodzy znaleźli na Wawelu”. Celem zajęć było przybliżenie najdawniejszych dziejów wzgórza wawelskiego, jego budowli obronnych, rezydencjonalnych i kościelnych. Trzecioklasiści oglądali między innymi wyroby z gliny, średniowieczne naczynia i narzędzia oraz zabytkowe płytki kaflowe. Na zakończenie wycieczki uczniowie wybrali się do kina na świąteczną bajkę, dzięki której na każdej twarzy pojawił się uśmiech.
11
„Nie pal przy mnie, proszę!"
173 grudnia w naszej szkole odbył się happening w ramach programu „Nie pal przy mnie, proszę!”. Pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyń- Pani Sylwii Herman i Pani Anny Bobeł w przygotowanym programie artystycznym ukazali, jak należy postępować w przypadku, gdy ktoś chce skłonić ich do palenia. Wcielając się w rolę specjalistów przedstawili szkodliwość palenia papierosów dla organizmu i środowiska. Zaprezentowali również plakaty, które miały zachęcić do działań prozdrowotnych- aktywności fizycznej, właściwego odżywiania, unikania używek.
Po zakończonym występie zostały ogłoszone wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego „Nie pal przy mnie, proszę!”, który w tym roku szkolnym był objęty patronatem honorowym Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myślenicach. Nagrody wręczyła Pani Joanna Gaździk- przedstawicielka PSSE.
Wyniki tegorocznego konkursu prezentują się następująco:
I. miejsce - Aleksandra Gołąb
II. miejsce - Łucja Szpak
III. miejsce - Jakub Światłoń
Wyróżnienia: Igor Bobeł, Adam Poznański
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
19 listopada 2024 - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci
Dzień ten został ustanowiony w celu zwrócenia uwagi na jeden z najważniejszych problemów społecznych współczesnego świata. Przemoc wobec dzieci to poważne naruszenie praw człowieka, które występuje w różnych formach. Przemoc skierowana wobec dzieci jest szczególnie dotkliwa i bolesna oraz wiąże się z niebezpiecznymi dla życia i zdrowia skutkami fizycznymi, psychicznymi oraz bardzo wysokimi kosztami społecznymi, stąd pod żadnym pozorem nie można lekceważyć zarówno bezpośredniej jak pośredniej przemocy wobec dzieci.
Każdego roku całą społecznością szkolną angażujemy się w organizację obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci. Tegoroczna Szkolna Akcja Profilaktyczno - Edukacyjna została zorganizowana pod hasłem: „Nie bądź obojętny. Reaguj na przemoc!”. Zaplanowane działania spotkały się z dużym zaangażowaniem ze strony dzieci i młodzieży. W czasie zajęć edukacyjnych wychowankowie chętnie podejmowali ten ważny temat. Dzielili się swoimi spostrzeżeniami, zabierali głos w dyskusjach, prezentując swoje stanowisko, wykonywali plakaty i transparenty informacyjno – edukacyjne.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjno – profilaktycznych na temat agresji, przemocy, a także cyberprzemocy. Głównym celem tych zajęć było wyposażenie uczniów w rzetelną wiedzę na temat przemocy – jej rodzajów, skutków oraz przyczyn, a także przekazanie informacji jak reagować na przemoc i gdzie szukać pomocy. Ważnym elementem zajęć było także wspieranie kompetencji społeczno – emocjonalnych uczniów (m.in.: nawiązywanie relacji rówieśniczych, empatia w kontaktach rówieśniczych, kształtowanie postawy asertywności, rozwijanie umiejętności rozwiązywania konfliktów, radzenie sobie z trudnymi emocjami itp.). Ponadto przygotowano na szkolnych korytarzach gazetki informacyjno – edukacyjne, kąciki z materiałami edukacyjnymi (ulotki, broszury dt. instytucji pomocowych, wspierających dziecko i rodzinę), a także wystawę prac przygotowanych przez najmłodszych uczniów w czasie zajęć świetlicowych. Tematyka prac plastycznych niosła przesłanie nawołujące do zaprzestania agresji i przemocy rówieśniczej oraz przemocy domowej.
Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci jest ściśle powiązany z obchodzonym 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, który ma przypominać o przywilejach najmłodszych. Zadaniem dorosłych jest ochrona dzieci poprzez opiekę, wychowanie i przygotowanie do samodzielności.
mgr Katarzyna Gaweł
pedagog szkolny
Wycieczka kl. VI w Krakowie
28 listopada 2024 r. uczniowie kl. VI wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Collegium Maius, gdzie nasi wychowankowie uczestniczyli w lekcji muzealnej „Nie od razu Collegium Maius zbudowano, czyli początki Uniwersytetu”, a także obejrzeli interaktywną wystawę „Nauki dawne i niedawne”. Następnie szóstoklasiści udali się do Katedry Wawelskiej, by wraz z przewodnikiem zwiedzić to ważne dla Polaków miejsce koronacji i pochówku królów Polski. Ostatnim etapem wizyty w Krakowie była Bazylika Mariacka, w której uczniowie obejrzeli arcydzieło rzeźbiarskie późnego gotyku – Ołtarz Wita Stwosza.
31
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024
#unicefpoland #WorldChildrensDay
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - dokumentu, którego projekt w 1978 r. Polska przedłożyła Organizacji Narodów Zjednoczonych. Procedury trwały długo, ale ostatecznie w 1989 r., Konwencja została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych i dzisiaj zapewnia realizację, ochronę i poszanowanie praw dziecka.
W tym roku mija 35 lat od tego ważnego wydarzenia. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to moment, w którym uwaga wszystkich skupia się na dzieciach i ich prawach. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. Ten radosny dzień niesie z sobą poważne przesłanie. To okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane.
Z tej okazji UNICEF zaprasza do wspólnego przypomnienia światu, że każdemu dziecku, niezależnie od pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie sama prawa – prawa dziecka. Edukacja o prawach dziecka jest bardzo ważna, to element budowania świadomego społeczeństwa obywatelskiego, dlatego nasza społeczność szkolna po raz kolejny przyłączyła się do obchodów tego święta wspólnie z organizacją UNICEF. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, obejrzeli filmy edukacyjne, poszerzali swoją wiedzę na temat Konwencji o prawach dziecka, poruszali temat łamania praw dziecka w różnych zakątkach świata, dyskutowali, wykonywali plakaty i prace plastyczne, przygotowali pod opieką nauczycieli wystawę prac na szkolnym korytarzu oraz zadbali o to, by w tym szczególnym dniu w szkole nie zabrakło koloru niebieskiego – symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.
Katarzyna Gaweł
pedagog szkolny
9
SZKOLNA AKCJA PROFILAKTYCZNO – EDUKACYJNA POD HASŁEM: „BEZPIECZNI NA DRODZE, W SZKOLE I W DOMU”
8Każdego roku podejmujemy działania profilaktyczne i edukacyjne mające na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży zachowań bezpiecznych w drodze do szkoły, w szkole, w domu i zapobieganie zachowaniom niebezpiecznym. W minionych tygodniach uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, pogadankach, rozmowach kierowanych podczas których omawiali najważniejsze zasady z zakresu bezpieczeństwa na drodze do i ze szkoły. W czasie zajęć świetlicowych najmłodsi wychowankowie rozmawiali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zastanawiali się, co należy robić, aby unikać niebezpiecznych sytuacji. Ponadto przygotowali prace plastyczne, m.in.: plakaty edukacyjne ukazujące najważniejsze zasady dotyczące znajomości przepisów ruchu drogowego oraz znaki drogowe. Na szkolnym korytarzu zostały wyeksponowane gazetki edukacyjne poruszające tematykę bezpieczeństwa na drodze.
Kolejną inicjatywą był udział uczniów klas I – VI w prelekcjach profilaktyczno – edukacyjnych, które zostały przeprowadzone przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach – pana st. sierż. Sebastiana Kruka. Spotkania miały na celu promocję pozytywnych postaw i zachowań w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz zachęcenie dzieci i uczniów do odpowiedzialnych zachowań.
Prelegent omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomniał o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Ważne przesłanie wiązało się również z ograniczonym zaufaniem do nieznajomych osób dorosłych. Pan Sebastian zwrócił także uwagę na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zajęć i zabaw w szkole, a także na kształtowanie odpowiedzialnej postawy za zdrowie własne i innych uczniów.
Druga część spotkań poświęcona została profilaktyce agresji i przemocy, w tym również cyberprzemocy. Poruszenie tej tematyki miało na celu uwrażliwienie uczniów na przemoc i agresję, a także zapobieganie zachowaniom przemocowym w przyszłości. Prelegent zwrócił uwagę na konsekwencje prawne takich zachowań. Ważnym aspektem było zwrócenie uwagi na cierpienie, z jakim musi zmierzyć się ofiara przemocy. Podkreślono konieczność wzmocnienia więzi w grupie, kształtowania postawy przyjaźni i akceptacji, a także gotowość niesienia pomocy innym.
Mamy nadzieję, że przedstawione rady na długo pozostaną w pamięci naszych wychowanków.
Katarzyna Gaweł
pedagog szkolny
Zostań wychowawcą "AKCJI ZIMA- 2025"
Zostań wychowawcą ,,AKCJI ZIMA - 2025”
Świetlica Środowiskowa w Sułkowicach ogłasza nabór kandydatów na stanowisko
WYCHOWAWCA PÓŁKOLONII
Warunki przyjęcia:
1. Osoba, która ukończyła 18 rok życia oraz ma co najmniej średnie wykształcenie.
2. Ukończony kurs wychowawcy kolonijnego zakończony egzaminem (nie dotyczy czynnych nauczycieli).
3. Zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności.
Termin trwania półkolonii od 20.01. do 31.01.2025 r. w godzinach od 9:00 do 13:00 (w dniach wycieczek godziny pracy mogą ulec zmianie).
Rodzaj umowy: umowa zlecenie, wynagrodzenie w kwocie 1.600 zł brutto.
Podania o przyjęcie należy składać mailowo na adres bernadeta.zurek@sulkowice.pl lub osobiście do dnia 30 listopada 2024 roku w Świetlicy Środowiskowej Sułkowicach ul. Sportowa 51 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.
Kandydaci spełniający powyższe warunki przyjmowani będą w kolejności zgłoszeń.
Kierownik Świetlicy Środowiskowej w Sułkowicach
Bernadeta Żurek
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
15 listopada 2024 roku w szkole świętowaliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ramach hasła ,, Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, na szkolnych korytarzach działały 2 komisje egzaminacyjne. Wybrani uczniowie z klasy VI i Vb odpytywali swoich kolegów i koleżanki ze znajomości tabliczki mnożenia. Przeprowadzono 116 egzaminów ustnych, z czego aż 108 zakończyło się wynikiem pozytywnym. Osoby, które zdały pomyślnie egzamin, uzyskiwały tytuł ,,Eksperta tabliczki mnożenia” i otrzymywały cukierki.
W tym dniu przeprowadzono też konkurs ,,Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Siedemdziesięcioro uczniów klas IV – VIII przystąpiło do rozwiązania 50 zadań ( 25 przykładów z mnożenia oraz 25 z dzielenia) sprawdzających biegłość pamięciowego mnożenia i dzielenia. Na wykonanie wszystkich obliczeń uczniowie mieli tylko 5 minut
i uzyskali następujące wyniki:Kategoria: klasy IV -V
I miejsce : Jan Rakoczy klasa Vb 41 pkt
II miejsce: Kacper Dziedzic klasa V a 37 pkt
III miejsce: Franciszek Dul klasa IV a 36 pkt
Kategoria: klasy VI -VIII
I miejsce : Maja Makuch klasa VIII 41 pkt
II miejsce: Marcel Pająk klasa VIII 37 pkt
Dawid Gawęda klasa VII 37 pkt
III miejsce: Nina Kuras klasa VIII 34 pkt
Lena Kotoniak klasa VI 34 pkt
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !
20