• październik 2023/2024

• 03.03.2024 22:09
          • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W październiku uczniowie klasy VII podczas lekcji plastyki zgłębiali swoją wiedzę na temat fotografii. Podczas zajęć zapoznali się z historią fotografii, z podstawowymi pojęciami, takimi jak fotomontaż, fotokolaż, fotogram, rodzajami fotografii oraz jej podziałem ze względu na podejmowany temat. Oprócz tego dowiedzieli się na co trzeba zwracać uwagę w przypadku wykonywania i analizowania zdjęć. Zdobyte wiadomości posłużyły im do wykonania zadania, które polegało na stworzeniu animacji poklatkowej.
            Siódmoklasiści rozpoczęli swoją pracę od opracowania projektu animacji. Następnie wykorzystując dostępne materiały w postaci klocków słomkowych, samochodzików rozpoczęli tworzenie kolejnych klatek animacji. Do utrwalania kolejnych ujęć siódmoklasiści użyli aparatu cyfrowego ufundowanego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości oraz przyniesionych z domu aparatów fotograficznych. Uczniowie musieli wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów, skupić się na tym, by stworzone zdjęcia stanowiły spójną sekwencję. Niekiedy musieli powtarzać ujęcia, ale dzięki swojej wytrwałości przygotowali wspaniałe fotografie, które połączone ze sobą w aplikacji do tworzenia gifów zaowocowały powstaniem animacji poklatkowych. Zapraszamy do ich obejrzenia poniżej.