• listopad 2023/2024

• 23.02.2024 19:01
          • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Dnia 30 listopada 2023 roku odbył się w ZPO w Krzywaczce Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej.

Celem konkursu było kształtowanie patriotycznych postaw młodego pokolenia, oraz zwrócenie uwagi na właściwe rozumienie znaków i symboli narodowych w polskiej kulturze   i obyczajowości.

Przegląd pieśni został zorganizowany przez mgr Małgorzatę Wątor, przy współpracy mgr Katarzyny Gaweł, mgr Karoliny Wójtowicz i mgr Ryszarda Mechy.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów Szkół Podstawowych Gminy Sułkowice. Zgodnie z regulaminem,  przeprowadzono go  w dwóch kategoriach: SOLIŚCI I ZESPOŁY WOKALNE (grupy do 8- osób). W każdej z w/w kategorii ustalono  PRZEDZIAŁY WIEKOWE: a) uczniowie klas I-III, b) uczniowie klas IV-VIII.

Szkołę mogło reprezentować 2 solistów i 2 zespoły  wokalne (z każdej kategorii wiekowej).

Do konkursu przystąpiły: Szkoła Podstawowa z Rudnika, Szkoła Podstawowa z Harbutowic, oraz Szkoła Podstawowa z Krzywaczki. Uczestników oceniało jury w składzie: mgr Halina Repeć oraz mgr Radosław Partyka.

Wyniki:

Solista I-III:

I miejsce ex aequo– Magdalena Golonka – Szkoła Podstawowa w Harbutowicach

Emilia Ledniowska – Szkoła Podstawowa w Krzywaczce

II miejsce – Hanna Sternal – Szkoła Podstawowa w Krzywaczce

III miejsce – Natasza Młynarczyk – Szkoła Podstawowa w Harbutowicach

Zespół wokalny I-III:

I miejsce -Szkoła Podstawowa  w Krzywaczce

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Harbutowicach

Solista IV-VIII:

I miejsce ex aequo - Filip Ledniowski – Szkoła Podstawowa w Krzywaczce

Daria Hudaszek – Szkoła Podstawowa w Rudniku

II miejsce – Pola Kuras- Szkoła Podstawowa w Krzywaczce

III miejsce – Magdalena Golonka – Szkoła Podstawowa w Harbutowicach

Zespół wokalny IV-VIII:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Krzywaczce (zespół 8-osobowy)

II miejsce -Szkoła Podstawowa  w Krzywaczce-duet Emilia Ledniowska i Filip Ledniowski

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Rudniku

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Burmistrza Artura Grabczyka oraz Pana Roberta Bylicy - Radnego Województwa Małopolskiego, za wsparcie naszego konkursu i nagrodzenie laureatów.

Podczas Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej został wykorzystany sprzęt multimedialny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Małgorzata Wątor
            Ryszard Mecha