• ŚWIETLICA MARZEC

• 20.04.2024 11:23
      • Pierwszy tydzień stycznia upłynął pod hasłem: „Żyję zdrowo, na sportowo”. W trakcie zajęć świetlicowych nauczyciele rozmawiali z dziećmi na temat dbałości o własne zdrowie. Wdrażali do właściwego odżywienia się i zachęcali do aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Głównym tematem kolejnego tygodnia marca był zbliżający się Dzień Kobiet. Nauczyciele rozmawiali z dziećmi na temat roli kobiety w społeczeństwie. Uczniowie poznali sylwetki wyjątkowych kobiet.

W kolejnym tygodniu w świetlicy zrobiło się wiosennie. Wspólnie obserwowaliśmy i omawialiśmy zmieniający się za oknem krajobraz. Uczniowie wykonali wiele prac plastycznych przedstawiających oznaki nadchodzącej pory roku.

W ostatnich tygodniach marca tematem przewodnim zajęć była zbliżająca się Wielkanoc. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi. Nauczyciele zachęcali dzieci do własnoręcznego wykonania ozdób wielkanocnych, które zawisły na świetlicowej gazetce.