• ŚWIETLICA LUTY

• 11.04.2024 23:18
      • Pierwszy tydzień lutego upłynął pod hasłem: „Mali architekci. Walentynkowy zawrót głowy”. Dzieci dowiedziały się jakie były początki architektury. Wspólnie oglądaliśmy albumy przedstawiające różne style architektoniczne. Dzieci tworzyły konstrukcje z klocków i dostępnych materiałów. W drugiej połowie tygodnia nauczyciele opowiedzieli uczniom o życiu i działalności św. Walentego. Przypomnieli o zwyczaju obchodzenia walentynek. Ćwiczyliśmy również umiejętność mówienia i okazywania obie uczuć. W trakcie zajęć plastycznych uczniowie tworzyli kartki walentynkowe.

W drugim tygodniu zajęć świetlicowych nauczyciele przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Rozmawialiśmy także o tym jak ważne jest dopasowywanie ubioru do warunków pogodowych i dbanie o zdrowie. W trakcie rozmów w kręgu dzieci dzieliły się swoimi planami na nadchodzące ferie. Nauczyciele zachęcali do aktywnego spędzana czasu wolnego.