• Szkolna akcja pod hasłem „Poczytaj mi bajkę”

• 25.03.2024 21:23
      • W pierwszym okresie roku szkolnego 2023/2024 uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną brali udział w akcji pod hasłem „Poczytaj mi bajkę”. W czasie pobytu na świetlicy wychowankowie mogli wysłuchać dziesięciu bajek terapeutycznych, dzięki którym przenieśli się do świata refleksji i spokoju. Za sprawą bohaterów literackich występujących w bajkach dzieci poznały historię przedstawiające wiele wyzwań i doświadczeń dnia codziennego. Myszka Jola i biedronka Basia pokazały dzieciom, że strach ma tylko wielkie oczy, a zajączek Franek - jak należy traktować nowe osoby. Dzięki orzełkowi Ignasiowi i kotu Zdzisławowi dzieci zrozumiały, że ludzi nie oceniamy po wyglądzie, a rzeczy materialne szczęścia nie dają. Na podstawie bajek wychowankowie wysnuwali wnioski, że warto być dobrym oraz, że należy bezinteresownie pomagać innym. Nauczyli się też, jak  nie poddawać się w trudnych sytuacjach. Celem takiej działalności było rozwijanie sfery emocjonalno – społecznej oraz działanie profilaktyczne. Akcja będzie kontynuowana w drugim półroczu.

Karolina Partyka