• STYCZEŃ W ŚWIETLICY

• 05.03.2024 00:11
      • Pierwszy tydzień stycznia upłynął pod hasłem: „Noworoczne życzenia. Kalendarz w życiu człowieka”. Po powrocie do szkoły dzieci składały sobie noworoczne życzenia oraz dzieliły się świątecznymi wspomnieniami. W trakcie zajęć świetlicowych nauczyciele zapoznali uczniów z noworocznymi tradycjami. Dzieci poznały także historię i rodzaje kalendarza. W czasie pogadanek wspólnie zastanawialiśmy się jak umiejętnie organizować czas wolny i jak właściwie go wykorzystać. Nauczyciele zachęcali do formułowania i zapisywania postanowień noworocznych.

W drugim tygodniu zajęć wspólnie zastanawialiśmy się jakie zmiany zachodzą w przyrodzie zimą. Nauczyciele uwrażliwiali dzieci na potrzeby zwierząt w zimowym okresie. Podczas rozmów kierowanych uczniowie poznali różne formy ich wspierania oraz prezentowali własne propozycje.  Ważnym zagadnieniem było również bezpieczeństwo podczas zabawy na śniegu i lodzie oraz dopasowywanie ubioru do pogody.

Tematem przewodnim kolejnego tygodnia stycznia był karnawał. Nauczyciele zapoznali dzieci z tradycją karnawałową w Polsce oraz innych krajach. W czasie zajęć świetlicowych uczniowie projektowali maski karnawałowe oraz zastanawiali się za jaką postać przebiorą na się na nadchodzący bal.

W ostatnim tygodniu stycznia obchodziliśmy w świetlicy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie chętnie dzielili się tym, za co kochają te ważne dla nich osoby. Dzieci rysowały podobizny swoich dziadków, a powstałe prace można było podziwiać na świetlicowej gazetce. W trakcie zajęć dyskutowaliśmy także o potrzebie okazywania szacunku starszym osobom oraz redagowaliśmy życzenia dla dziadków.