• GRUDZIEŃ W ŚWIETLICY

• 17.01.2024 22:28
      • Tematem przewodnim pierwszego tygodnia grudnia były zbliżające się Mikołajki. Dzieci poznały historię św. Mikołaja z Miry oraz tradycje z nim związane. Chętni pisali listy do św. Mikołaja. W związku z obchodzonym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza nauczyciele uwrażliwiali dzieci na niesienie pomocy innym. Uczniowie zastanawiali się w jaki sposób możemy każdego dnia nieść bezinteresowną pomoc innym. Dowiedzieli się również kim jest wolontariusz i jak można nim zostać.

W kolejnych tygodniach grudnia w świetlicy można było odczuć już prawdziwą magię świąt. Dzieci zapoznały się i utrwaliły wiedzę na temat zwyczajów i tradycji związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia. Nauczyciele zapoznali uczniów z historią kolęd i pastorałek. Rozmawialiśmy również o kulinarnych tradycjach Bożego Narodzenia. Podczas rozmowy w kręgu dzieci chętnie opowiadały o tradycjach świątecznych kultywowanych w ich domach.

Przez cały okres grudnia uczniowie wykonywali piękne ozdoby bożonarodzeniowe, które ozdobiły świetlicę, choinkę oraz szkolną tablicę. Zajęcia umilały melodie kolęd i pastorałek.